15 gün içerisinde aynı kişiyi tekrar kaydetmesin

Excel Vers. ve Dili
2003
15 gün içerisinde aynı kişiyi tekrar kaydetmesin kayıt tarihini bu günden alıyor yeni kayıt yaparken aynı kişiyi 16 gün önce kaydettiysek kayıt etsin 15 ve 14 gün önce kayıt ettikse kayıt etmesin bize uyarı versin bu mümkün olabilirmi mükerrer kayıt kodunu uyarlayamadım koşullu biçimlendirme yapabilirmiyiz
Birde genel bir toplam alamıyorum üçretleri DLookUp formulu kullandıgım (Sayın modalının yardımıyla )için başka bir yol varmıdır
yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim yardımlarınıza program ekte

Excel Vers. ve Dili
2003
30 kişi bakmış cevap yok

böyle bir kod yazılabilirmi her halde yazılamaz ama azmin elinden kurtulan olmadı bu formdaki bilgilerden yola cıkarak mutlaka yapacagım ve yayınlayacagım ilgilenenler teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003
koşullu biçimlendirme ile tam istediğim gibi olmadı yardım

arkadaşlar ekteki icmal programında yeni kayıt yaparken daha önce kayıt yapılmış hasta 15 gün içerinde muracatında kayıt yapmak istediğimizde tarih alanı renklensin uyarı versin istiyorum bir şekilde koşullu biçimlendirme yapabildim ama [Tarih]>"15-now()" tam oturtamadım mart ayı girişleri kırmızı nisan ayı girişleri siyah gösteriyor bu günün tarihinden 15 öncesine kadar yapılan kayıtları renklendirsin 16 gün önsesi ve 20 30 40 gibi önce girişi yapılanları siyah göstersin istiyorum ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Pro 2016 Turkce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14.06.2019
15 gün öncesine kadar kırmızı, daha eski ve ileri tarihler normal (siyah)

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkür ederim

elinize saglık tam istediğim gibi olmuş çok teşekkür ederim sayın alialp

Excel Vers. ve Dili
2003
öneri

programınızı inceledim hasta tablosunu ayrı yapın muayene tabloarını ayrı ilişklerden birleştir böylece hastanın kaç defa hangi tarihlerde geldiğini görürsün ve aynı hastayı tekrar tekra yazmazsın

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın yasemincik daha öncede kafama takılan sorun burdada var.
tablo 2 deki muayene ücretleri hep sabitmi? hiç fiyat değişikliği olmuyor mu?
muhakkak oluyordur. bu durumda fiyatı değiştirince tablo 1 e girip fiyatı değişen malzeme orda varsa tekrar seçince fiyatı güncelleniyor. fiyatı sabit tutan bir kod lazım.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Tablolar arası doğru bir ilşikilendirme yapılırsa ve ardarda güncelleme seçilmezse yeni fiyat güncellenmez zaten..

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın gülsüm1 ilginize çok teşekkür ederim dediğinize katılıyorum dogru olanıda sizin önerdiğiniz şekli sayın alialp in yazmış oldugu koşullu biçimlendirme benim işimi gördü hastayı 15 gün içinde ikinci kayıt yaparken bize uyarı verecek bizde kaydetmiyecegiz 16 gün gecerse uyarı vermiyecek normal kaydını yapacagız sayın kadirdursun muayene üçretleri zaman içerisinde tabiki degişecek günün koşullarına göre o zamanda girişlerden degiştirecegiz ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim sagolun

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Eski isminin üstüne mi kayıt olacak? Yoksa aynı isimden birden fazla mı olacak listede, eğer böyle olursa bu karışıklık çıkarmaz mı?

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın beab05
sorunu sayın alialp çözdü yukarıda belirtim koşullu biçimlendirmede now()-15 ile now()
ilgi ve alakanıza çok teşekkür eder hepinize saygılarımı sunarım