2 Boyutlu Tamamlanma Yüzdesi Animasyonu

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Üstatlarım merhaba,
Forumda yeniyim yapılan çalışmaları takip ediyorum hepsi birbirinden başarılı ellerinize sağlık.
Benim de üstesinden gelemediğim bir sorunum var. İçerisinde bir projeye ait güzergahların bilgi girişini yaptığım bir Excel çalışma kitabım var. Bilgi girişini yaptıktan sonra bunları makrolar yardımıyla düzenliyorum ancak biraz görsellik katması açısından güzergahın biten kısımlarını yeşil ile, tamamlanmayan kısımlarını ise kırmızı ile birinci çalışma sayfasına çizdirmek istiyorum. Bunu nasıl mümkün kılabilirim?
Elimde kilometre bazında veriler var. Yani toplam güzergah uzunluğu, tamamlanmış ve tamamlanmamış kilometrelerin aralığına ait bilgiler... İşe nereden başlamam gerektiğni bilmiyorum. Öncelikle bu güzergahı object olarak nasıl tanımlayabilirim? veya bunun başka bir yolu var mıdır?
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
muygun
Yardımın için çok teşekkür ederim ancak biçimlendirmeyi göremedim. Benim yapmak istediğim hücre bazında olmaktan ziyade bir autocad dosyası üzerinde bunu çizidirip excele aktarmak gibi birşey ama yine de yazmış olduğunuz kodu görmek isterdim.
Tekrar teşekkür ederim

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Kod değil ama biçim>koşullu biçimlendirme sekmesinden formülü görebilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar