2 farklı Sheet Dosyası Arasındaki Karşılaştırma Nası

Excel ile ilgili acemi bir kullanıcı olarak uzman birinden bu konu hakkında bilgi alabilrsem çok mutlu olucam....

Mevcut sorunum.. şriketimizin farklı yerlerden günlük – haftalık ve aylık olarak raporlar gelmektedir... Biz bunları bir excel dosyası altında hepsi için ayrı excel dosyası altında sheetler seklinde arşivliyoruz. Fakat benim sorunum.. Bu raporlardan ( ayni özellikte olup farklı tarihte gelen ) herhangi 2 tanesi arasindaki değişim farklarını incelemek istediğimde nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.. yani 2 farklı tarihte gelen 2 farklı sheet halinde kaydedilmiş raporun tek bir ekranda sadece farklarını karşılatırabileceğim herhangi bir formül yada farklı bir yol ile karşılatırmasını yapma şansım varmı bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim İyi çalışmalar

Sorununuzu bir örnek dosya ile anladığımız kadarı ile yapabiliriz ama sizin uygulamanıza uyarlamanız sırasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu yüzden siz dosyalarınızı ekleyin ki çözüm sorunsuz olsun.

F1

Seçeceğiniz 2 sheet arasında birebir kıyaslayan ve farklı olan değerleri yazan ufak bir örnek.
Kırmızı bölgeye kıyaslamak istediğiniz sheet isimlerini yazmanız lazım.

Ã?rnek Tablo için...

Evet aslında en sağlıklı olarak bana yardımcı olmanız için örnek tablo göndermek isterdim ama gerçekten çok zor ve çok karışık aslında bütün tabloların kıyaslanmasına gerek yok önemli yerlerin formülüze edilmesi yeterli olucaktır. Mesela şunu bana anlatırsanız çok memnun olucam. bir excel dosyası içinde sheet 1 deki b 43 sütünu ile sheet 2 dek b43 sütünu arasındaki fark nedir? gibi yani benim için bu yeterli olucaktır.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Basit bir formül ile bu farkı görebilirsiniz.

Þöyle ki;

Farkı görmek istediğiniz hücreye = yazın, sheet1'e gidin ve B43 hücresini seçin, - (eksi) yazın, sheet2'ye gidin ve B43 hücresini seçin ve en sonunda Enter tuşuna basın.

Bu şekilde basit formüller yazarak kendinizi kısa zamanda geliştirebilirsiniz.

F1 ve Zerige Arkadaşlarım çok teşekkürler ikinizine verdiği bilgiler çok işime yaradı.. Tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar