% 25 kar ve %8 kdv koyarak hesaplama

merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın sınavı var çalışıyoruz bu soruda takıldık yardımcı olursanız sevinirm

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
yurttas, hocam yine işbaşında. Kesin herkesten farklı birşey uygulamıştır bir bakayım dedim yanılmamışım.Süpersin :) :hey:

X

xxrt

Misafir
fructose, Diğer arkadaşların çalışmalarıda Sayın fructose'ın çalışması kadar güzel olmuşlar.Elinize sağlık.
Arkadaşların çalışmaları mantık olarak doğru ama 12 taksit yapıldığında küsüratları bir taksite aktarmak gerekiyor.
Bu nedenle ben o çalışmaya ek hücre ilave ile o sorunu halledecektim ama çalışma ödev niteliğinde ve soruyu soran o noktanın çözümünü özellikle sormuş.
O kısma bir "Peşinat " Hücresi olsaydı sorun olmıyacaktı.
yurttas, taksit hücrelerini makine ile toplayınca sonuç farklı çıkıyor.Yani dediğim üzere küsüratları mutlak bir taksite yüklemek gerek..
t.sedat, sorunu bu şekilde halloluyorsa,sorun yok.

Edit ben:"fructose, sorunu bu şekilde halloluyorsa,sorun yok." Cümlesi "t.sedat, sorunu bu şekilde halloluyorsa,sorun yok."olarak değiştirildi.[/b] :keyif:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
bir arkadaşımın sınavı var çalışıyoruz
Kolay gelsin.

100 mal aldık %25 kar ekledik=125 KDV %8 Eder 135 Kabul. Burda eklenen kârada KDV ekliyorsunuz.

Burda soru sizi yanıltmasın.

100 + %8 = 8
100 + %25 = 25

100 + 8 + 25 = 133 Şeklinde yanıltma sorusu olmasın. Çok incemi düşündüm. :mrgreen:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
fructose, Diğer arkadaşların çalışmalarıda Sayın fructose'ın çalışması kadar güzel olmuşlar.Elinize sağlık

fructose, sorunu bu şekilde halloluyorsa,sorun yok

Sn xxrt yine dalgınsınız. :D

Benim sorunum yok. Sn T.Sedat sorunu ben cevapta yazmadım.
Artık moderatörüm ihtiyarladın tabii bu forumun samimiyetine güvenerek size espri mahiyetinde takılmaktı :D

Diğer arkadaşlarında eline sağlık
İyi geceler Sn xxrt :hey:

X

xxrt

Misafir
Yapma yaw..Kırk..olduk.Çokmu belli oldu..
Okey,kolay gelsin herkese.. :hey:

edit,bu arada emekliliğime 10 sene var,forumda ise emekliliğimi iptal ettiler.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Sn. yurttas'ın ekli dosyasında taksitlerden doğan küsüratları 1. taksite ekleyerek değiştirdim.