3 Ay Borcunu ödemeyenleri raporda göstersin

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Degerli arkadaşlar ekte gönderdiğim program sorunsuz çalışıyor tek istegim 3 aydır borcunu ödemeyenleri raporda göstermek raporunu almak alt formda koşullu biçimlendirme ile sütünü renklendirdim ama raporunu nasıl alabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşkkür eder saygılar sunarım

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
son ödeme tarihinden baz almasını istiyorum

sevgili kardeşim BKCAN vermiş oldugunuz likteki örnegi inceledim bana yol gösterip programa uyguladım istediğim gibi tam olmasada %90 nı gerçekleştirdim ilgi ve alakana çok teşekkür ederim bir sorun kaldı altformda müşteri çeşitli zamanlarda ödeme yapıyor son ödediği tarih hariç 3 ay önceki ödemelerin tarihini gösterdiği için müşteri borç listesinde sanki 3 aydır hiç borcunu ödememiş gibi görünüyor burda son ödeme yaptıgı tarihi baz almasını istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemem lazım yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
herhalde yapabilecek bir kişi yok

herhalde yapabilecek bir kişi yok çünki 93 kişi girmiş bakmış indirmiş Bu gün itibarıyla 116 kişi programı indirmiş ne bir teşekkür nede bir cevap bu dakar duyarsızmıydık bu formda ama azmin elinden hiç bir şey kaçıp kurtulmuyor formulu buldum istediğim olayıgercekleştirdim ama maalesef sizlerle paylaşmıyacagım sayın gülsüm1 çok haklı

Son düzenleme:

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
çok acele davramışsın

Merhaba sy.simendifer,
cevap yazmak için proğramı indrdim proğram yok.
Naapca şimdi, ne etceez şindi dedim.
Şaka bir yana , sorgulardan yapabilirsin,
Ters E işareti var, guruplandırma, toplama vs şeyleri yapmamıza yarayan
yeni bir sorgu oluşturup, o ters E işaretine tıkla ve oradaki son seçenegini veya ençok seçenekleriyle yapabilirsin sanırım.
Eğer yapamazsan, tekrar ekle buraya sana yardımcı olmaya çalışayım.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür ederim sayın AKD

programı açınca okumuşunuzdur o kadar kişi girmiş bakmış indirmiş bir cevap yok demişler ya kör kendi işini kendir gör diye benimkide ona benzedi ama sizin ilginiz karşısında biraz mahcupta oldum hani kendi bilgim ve ugraşmamla istediğimi yaptım sizin işaret ettiğiniz gibi programı yayınlıyorum burası yardımlaşma bilgi alışverişi olan bir yer hazırcı yeri degil bence neyse programı yerine koyuyorum ilginize teşekkür ederim siz bir inceleyin başka neler yapabiliriz daha net sonuç alabiliriz benim yaptıgım olayda borcu olmayan ama 3 ay öncesinde tamamen borcunu ödemiş müşterilerinde raporda gösteriyor bende yanına kalan borcunu gösterip ordan kontrol ediyorum orda 3 ay öncesinden borcunu tamamen ödemiş 0 olanları borçlu göstermesin ben bu kadar çözebildim hepinize kolay gelsin visualbasic kodlarını açmak için şifre:36741

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
valla tebrik ediyorum simendifer kardeşi burda ben şunu gördüm insanlar burda yapamadıkları şeyi yaptırıyor ve onu satıyor ondan para kazanıyor ama o yaptırdığı programı paylaşmıyor haliyle buda insanı üzüyor o nedenden dolayı bizzat benim yardım ettiğim programların son hali konulmadığı sürece o kişiye bir daha yardım etmiyorum bu şekilde isimlerini not ettiğim bir çok kişi var bir gün mutlaka bana işleri düşecek ama mutlaka işte o zaman ona hatırlatacam şu konudaki örneğin son halini koy diye

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sonsuz teşekkürler sayın gulsum1 size katılıyorum

sonsuz teşekkürler sayın gulsum1 size katılıyorum ben bu formdan ögrendim accessi daha başında sayılırım ama çok program yaptım siz degerli form üyelerininin katkılarıyla ben ilk okula giden talebeden bile bir şey ögrendim bildiklerimide paylaşıyorum daha hayatta nasip olmadı parayla prg satmak çünki ben bilgisayarı parayla ögrenmedim ama gel görki toplumumuz da bir oyun merakı var almış başını gidiyor bir prg yapyıgımda ortaya çıktıgında sanki yeni bir bebegim olmuş gibi bana haz veriyor bildiklerimi paylaşmak istiyorum talep yok insan üzülüyor ayrıca site alanı verdi bir arkadaşım orada yaptıklarımı paylaşıyorum kendi bildiklerim dogrultusunda programlarımın ana sayfasınada sitenin linkini atıyorum oraya girsin lazım olanı alsın diye ögrenmenin yaşı yok yaşım 50 oldu benimki marek hobi ama talep yok seni,akd gibilerini taktir ediyorum uzun zamandırda takip ve istifade ediyorum allah razı olsun sen ve seningibi yardım sevenlerden hepinize kolay gelsin

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba sayın simendifer,
Bence burası bir gönül platformu,
kimsenin kimseye kızmaya veya gücenmeye hakkı yoktur.
İsteyen paylaşır isteyen paylaşmaz,
isteyen yardım eder istemeyen etmez.
Bakalım yaptığım degişiklikleri begenecekmisin,
vaktim olsa daha çok şey yapardım ama malesef yetiştirmem geren işler var.
İyi çalımalar...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın akd ilgilenmiş ugraşmışsınız allah razı olsun çok teşekkür ederim sagolun ama borç toplamı vermiyor raporda hatalı borç toplamı veriyor ekteki resimde gösteriyor ugraşıyorum ama bu iş herhalde sorguda kod yazmakla olması lazım kanaatim o onuda ben bilmiyorum gene de teşekkür ederim ilgine

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
şimendifer kardeş benim eklediğim yürüyen bakiye diye bir örnek var onu kullan hem formda hemde toplamlarda sorun yaşamazsın rapor için kişinin son kaydını alaırsın ve raporda gösterirsin

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür ederim sayın gulsum1

teşekkür ederim sayın gulsum1 aynen uygulayıp forma bitmiş halini koyacagım

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
çalışmanızı nasıl inceleyebilirim

çalışmanızı indirip incelemek istedim.vb düzenleyicisinde parola...gibi bir yazı çıktı.yardımcı olursanız sevinirim.
paylaşıma teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Teşekkür ederim AKD başlıgı altında yazıyor dikkatinizden kaçmış visualbasic kodu 36741

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın gülsüm 1

sizin yürüyen bakiyedeki örneginizi inceledim tolam satılar alışlar bakiyeyi yaptım ama benim asıl raporda sorunum var borcu sıfır olanlarıda gösteriyor sorguda IIf([SatışTarihi]<[ÖdemeTarihi]="";"MUSADEİ VAR DAHA]";"GÜNDÜR BORCUNU ÖDEMİYOR") kodunu yapamadım burda istiyourmki borcu sıfır olanı listeelemesin raporda göstermesin bunu nasıl yapabiliriz yardımınızıı bekliyorum visual basic kod şifresi 36741

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

sorgu1 içindeki şol sil ve bunu yaz
SELECT Sum(Ödemeler.MüşteriNo) AS ToplaMüşteriNo, Müşteriler.AdıSoyadı, Max(Ödemeler.SatışTarihi) AS EnÇokSatışTarihi, Max(Ödemeler.ÖdemeTarihi) AS EnÇokÖdemeTarihi, Sum([ÖdemeTarihi]-[SatışTarihi]) AS gün, IIf([SatışTarihi]<[ÖdemeTarihi]="","MUSADEİ VAR DAHA]","GÜNDÜR BORCUNU ÖDEMİYOR") AS konu, [Müşteriler Sorgu].kalan
FROM (Müşteriler INNER JOIN Ödemeler ON Müşteriler.MüşteriNo = Ödemeler.MüşteriNo) INNER JOIN [Müşteriler Sorgu] ON Müşteriler.MüşteriNo = [Müşteriler Sorgu].MüşteriNo
WHERE ((([Müşteriler Sorgu].kalan)>0))
GROUP BY Müşteriler.AdıSoyadı, IIf([SatışTarihi]<[ÖdemeTarihi]="","MUSADEİ VAR DAHA]","GÜNDÜR BORCUNU ÖDEMİYOR"), [Müşteriler Sorgu].kalan
HAVING (((Sum([ÖdemeTarihi]-[SatışTarihi]))>90))
ORDER BY Müşteriler.AdıSoyadı;

bu hem sana >90 hemde kalanı>0 dan büyükleri verir

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sonunda bitti ellerine bilgine saglık sayın gülsüm1

ellerin dert görmesin sayın gulsum1 tam istediğim gibi oldu tüm arkadaşlar kullanabilir visual basic kodu 36741 siz olmasanız çözemezdim çünki biilmiyorum iyiki varsınız bu programı herkes kullanabilir

Son düzenleme: