3 taplo ilişkilendşrme ve ürün cinsine göre toplam alma

Merhaba arkadaşlar

Kuyumcu için access uygulama hazırlamaya çalışmakyatyım, satış, tahsilat ve kayıt adında 3 tablom var, satış v tahsilat taploları kayıt formunda alt tablo olarak görünmekte ve ilişkilendirmede hata yapıroum. ayrıca kayıt formu üzerine satış ve tahsilat alt formlarından işlemin cinsine göre toplam almak istiyorum.

ama beni aşan konu imiş anladım.

yardımlarınıza teşekkür.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın izmarit,

Veri tabanı dizayn ederken planlamaya 5 birim zaman ayırıyorsak, bilgisayar başına geçip uygulamayı yapmak için 1 birim zamana ayırmamız gerekiyor. Yanlış planlanmış ve uygulamaya geçilmiş bir vt nı düzeltmek çok zaman alıyor.

Tablo dizaynlarını ve form dizaynlarını dğzeltmek pek zaman almadı amahatanızı bulmak epey uğraştırdı.

Hatanız şurada: Alt form eklerken sihirbaz birnokta da üst formla hangi alanın ilişkili olmasını istersiniz diye soruyor siz boş geçtiniz ve vt normal çalışmıyordu. Herneyse bir daha bu kadar uğraşmam, dikkat etmeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar :hey:

ustat ellerine sağlık
zaman ayırdığın ve yardımların için saoğol,
tavsiyelerine dikkat edicem.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
indirmedim örneği ama benzer bir ilişki isterseniz benim bir sorum vardı onda aynı örnek var ilişkilerde öyle olmalı sayın izmarit sayın modalının kine benziyordur umarım.. en azından alternatif örnek olsun sizin için... :idea:

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=18971