İki tablodaki bilgileri karşılaştırma

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
mrb benim elimde 3 tane tablo var ve tablo1 ve tablo2 deki bilgileri karşılaştırp tablo1de olup tablo2de olmayanı bilgiyi tablo 2ye tablo2de olup tablo1de olmayan bilgiyi tablo 3e aktaran bi sorgu oluşturmak istiyrm bunu ne şekilde yapabilirm yardımcı olursanız sevinirm acil çünkü şimdiden teşekürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kuzey66,

İçinde kayıtlar bulunan ufak bir uygulama eklerseniz daha kolay olur sanırım.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
mrb ilginiz için teşekürler ektede belirtiğim gibi yeni gelen rapor ile mevcut rapor arsında karşılaştırma yapmak istiyrm yeni gelen raporda olupta mevcut raporda bolmayan kaydı buraya yeni gelen raporda olmayıp mevcut raporda bulunan kaydıda kapatılmş cagrılara aktarmak istiyorm nasıl bi sorgu oluşturabilirm teşekürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
mrb ilginiz için teşekürler ektede belirtiğim gibi yeni gelen rapor ile mevcut rapor arsında karşılaştırma yapmak istiyrm yeni gelen raporda olupta mevcut raporda bolmayan kaydı buraya yeni gelen raporda olmayıp mevcut raporda bulunan kaydıda kapatılmş cagrılara aktarmak istiyorm nasıl bi sorgu oluşturabilirm teşekürler
Burası neresi?

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
burası mevcut raporu ifade ediyor yardımcı olursanız sevinirim acil gerekli çünkü teşekürler

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
çoooooooooook uzun yolu seçmişsin çok .. bunların hepsini tek tabloyla yapabilirsin. Ve formlardan yeni ekletebilir eğer aynı ise başka bir sorguda takip edebilirsin.. ve hepsini farklı raporlarla gösterebilirsin kullanıcılara..illaki farklı tablalora aktarıp ordan raporlara aktarman da gerekmiyor.. bunun için Mevcut tablosunu kullanabilirsin.. formlarda vba kodlarla çok basit çözebilirsin.. örneğin onay kutuları koydurursun formlara hangi türü işaretliyse o sorguya geçer..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
diyelimki istediğin gibi ise hangi alanları karşılaştıracak.. hane no mu, çağrı no mu isimmi..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
Dediğin gibi yaptım umarım faydalı olur.

ilişikte gönderdim.. bu arada birde form açtım sana formunun kapatıldığına kısmına bu kodu yazdım yani bu vb kodu formunun kapatıldığına kısmına eklersen o dediğin işlemi sessizce kendi başına halledecek..

DoCmd.SetWarnings False
stDocName = "MevcuttaOlmayanYeniKaydiMevcutaEkle"
DoCmd.OpenQuery stDocName, acNormal, acEdit

stDocName = "MevcuttaVarolaniKapatilanCagriyaEkle"
DoCmd.OpenQuery stDocName, acNormal, acEdit

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
Hane Numarasına göre karşılaştırıyor bu arada.. önceki gönderdiğim ek te mevcutta yoksa mevcuta ekliyordu mevcutta varsa kapatılan çağrıya ekliyordu.. şimdi ki gönderdiğim de de mevcutta yoksa mevcuta, mevcutta olupta yeni raporda olmayanıda kapatılan çağırıya ekliyor.. kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
ilginiz için teşekürler ben yeni yeni başlıyorum o yüzden uzun yolu seçmiş olabilirim gerçekten çok saolun ama ben eklediğiniz dosyayı açamadım
tekrar gönderirseniz çok sevinirim bekliyorum teşekürler kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
tekrar teşekürler açabildim inceliycem büyük ihtimal işime yarıycak çok tmm ii çalışmalar kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
mrb ben herşeyi yaptım ama kodu aynen yazıyorum hata veriyor yenigelendeolmayıpmevcuttaolanıkapatılancagrıyaekle diye bişey bulunamıyor accessde diye yardımcı olurmusunuz tekrar bişeyi eksikmi yapıyorum pek anlamıyorum çünkü yeni başladım tmm

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
benim sana gönderdiğim tamamen bitmiş haliydi.. senin bi yere kod eklemene veya çıkarmana gerek yok.. tekrar en son gönderdiğimi indir ordan sen sadece nasıl olduğunu kontrol et.. kodları incele sadece.. onlar çalışıyor baktım bi sorun yok.. kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
rftyktrfuyj
mrb cüneyta kolay gelsin bişey sorucam eklediğin dosyada yeni gelende olmayıp mevcutta olanı kapatılan cagrılara ekle adında bir sorgu varya mevcutta olanı kapatılan cagrıya atıyo aynı zamanda mevcut tablodanda silmesini istiyorum ama yapamadım sil sorgusu oluşturuyorm olmuyo yardımcı olurmusunuz çok acil gerekli ama tmm kolay gelsin tekrar teşekürler

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
özür yeni gördüm mesajını.. ama acil çıkmam gerek.. gelince hemen hallederim.. bundan sonra böyle acil şeyler olursa lütfen mail çek.. cuneytaydin75@yahoo.com.tr akşam hallederim.. kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
konu ile ilgili mailleştiğiniz şeyleri foruma aktarmayı unutmayın. mahrum kalmayalım. :)

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
access

merhaba,
kusura bakma zamanım çok kısıtlı istediğin le ilgili ilerleme çubuklu formda bişi hazırladım onunla kayıtları ilgili yerlere aktarıyor ve mevcutta olupta yeni de olmayanı da kapatılan çağrılara atıyor ve sonra kendinde mevcut olanı siliyor. .. göndermiş olduğum biraz kodlarla oldu ama amacım kodları görüp neyi nerde çalıştırman gerektiği.. fazla uğraşamadım ama işine yarar eminim.. orda gördüğün yeni hazırlamış olduğum formda kayıtları gözden geçirerek karşılaştırıp siliyor, dikkat etsen altta alt formu var. çok daha değişik şekillerde bu haledilebilirdi ama hazırlanmış programlarda estetik te şart.. bu arada işlemden sonra hata mesajı çıkarsa merak etme.. zaten sen kendine uyanları alıp yapacan.. ama programını mde yaptığın zaman veya paketlediğinde veya tasarıma kapattığında o hata görünmeyecek.. zaten o hata değil seni karşısında tasarımcı görüp seni tekrar tekrar uyarıyor amaç.. neyse incelersin takıldığın yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.. kolay gelsin.