365 Versiyonunda kullanılan FİLTRE Fonksiyonu

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Merhabalar ben 365 versiyonunu kullanmaya başladım ve değişik yaratıcı formüller var bunlardan biride Filtre fonksiyonu

Sorum şu ;
aşağıda yazılı birden fazla seçenek ile bu fonsiyonun mantığını oturtmaya calışıyorum deneyen varmı acaba yada yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekür ederim

yazılı kriterlerden biri veya bir den fazlası dolu ise şeklinde ilerlemek isterim ( hepside dolu olabilir )

REZERVASYON DURUMU

OPSİYONLU

GRUP ADI

AA-84

FİRMA İSMİ

AA-90

HOTEL ADI

AA-86

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Genel kullanımı şu şekilde;

=FİLTRE(Hücre_Aralığı;(Kriter_Alanı_1=Kriter_1)+(Kriter_Alanı_2=Kriter_2)+(Kriter_Alanı_3=Kriter_3))

Formülde + ifadesi (YADA) anlamındadır. + yerine * kullanırsanız VE anlamında çalışmaktadır.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Merhaba,

Genel kullanımı şu şekilde;

=FİLTRE(Hücre_Aralığı;(Kriter_Alanı_1=Kriter_1)+(Kriter_Alanı_2=Kriter_2)+(Kriter_Alanı_3=Kriter_3))

Formülde + ifadesi (YADA) anlamındadır. + yerine * kullanırsanız VE anlamında çalışmaktadır.
üstad yüreğine sağlık bunu denemiştim lakin ve /yada mantığından ziyade farklı bir algoritma oluşturmak istedim

Örnek 1 kriter boş 2-3-4 dolu veya hespi dolu veya 1-2-3 dolu 4 boş yada sadece 2 nolu kriter dolu mantığıyla yapmak amacım onun için farklı bir algoritma olurmu şeklinde

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Aşağıdaki gibi olabilir mi..

=FİLTRE(Hücre_Aralığı;(EĞER(EBOŞSA(Kriter_1);YANLIŞ;Kriter_Alanı_1=Kriter_1))+(EĞER(EBOŞSA(Kriter_2);YANLIŞ;Kriter_Alanı_2=Kriter_2))+(EĞER(EBOŞSA(Kriter_3);YANLIŞ;Kriter_Alanı_3=Kriter_3)))