4 isLemden sonra Etiket ekleme

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
OnceLikLe seLamLar. BasLlk biraz sacma oLmus oLabiLir ama tam oLarak naslL yazacaglm konusunda bir fikrim yoktu. Simdi direk sorunuma geciyorum. FazLa kurcaLayamadlm, oLusturdugum Formun dier ayrlntlLarlnLa daha fazLa zaman gecirmem gerekiyor. Sorum
Ornegin urun girisinde hazlrLadlglm tabLoda bir hucreye bir sayl degeri girdigimde, urun adedi iLe carptlktan sonra sonuna yazmam gereken birkac harf war. Ornegin :
Birim fiyatl : 5 Usd
Urun Adeti : 42
Sonuc : 5 * 42 ="210 Usd" yerine "210 Usd + Kdv" yazmaslnl istiyorum.. Umarlm anLatabiLmisimdir.. AsLlnda direk oLarak Sutun icerigine Stok Tutarl yerine Stok Tutarl (Kdv siz) sekLinde de yazabiLirim ama sanlrlm diger turLu gorunum cok daha ii oLacak.. YardlmLarlnlz icin cok tesekkur ederim. Ayrica boyLe bir biLgi kaynagl oLan forumuda kesfettigim icin cok mutLuyum. Iyi caLlsmaLar..

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Menülerden;

Kod:
Biçim > Hücreler > İsteğe uyarlanmış
seçin.

Açılan pencerede "Genel" yazan text kutusunda Genel'in yanına "Usd + Kdv" ekleyin

Günaydın,

Ã?ncelikle foruma hoşgeldiniz..Kullandığınız Office dilini yazmadığınız için ingilizce yazıcam..Lütfen siz de imzanıza kullandığınız Excel versiyonunu ve dilini yazın..Hücre üstünde sağ tuşa basarak
Format Cells>Number>Custom' a gelerek aşağıdaki ifadeyi yazın:
###### "USD + KDV"

Hesaplamalarınız etkilenmeden görüntü örneğin 500 USD + KDV olacaktır..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
ArkadasLar buyuksunuz yaa.. Bu kadar hlzLl cewap mukemmeLsiniz.. Bu arada hosbuLdum (:) Imza icin kusura bakmayln hemen duzeLttim.. Simdiden sayglLar.. Cok tesekkur ederim.. asLlnda bi sorum daha oLacak ama burada yazmam sanlrlm sacma oLur... Tekrar tekrar tesekkurLer..