abone

örnek dosya ekledim kayıt işlem formundaki abone başlangıç tarihi ve abone bitiş tarihi girdim 1 dönemden 12 döneme kadar olan kısmın içine
iki tarih arasındaki ayları ve yılların yazılmaısnı istıyorum. başka bir yönetmde yapabiliriz.

Yardımınız için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abas

Access kullanma düzeyinizi bilemiyorum. Ancak istedikleriniz Date fonksiyonlarıyla çözülür. VB kod penceresinde iken "Dates and Times Keyword Summary" olarak arattırırsanız gerekli yardıma ulaşabilirsiniz.

Örneğin DateAdd(aralık, sayı, tarih) fonksiyonu ile tarihe sayı kadar belirtilen aralığa süre ekler.

Aralık olarak:
yyyy Yıl
q Çeyrek yıl
m ay
y Yılın günü
d Gün
w Haftaya gün
ww Ay
h Saat
n Dakika
s Saniye

Kod:
DateAdd("m", 1, "31/Ocak/2006")
Yukarıdaki kod parçası 31 Ocak 2006 tarihine 1 ay ekler.
Sizde gerekli ayarlamalarla probleminizi çözebilirsiniz.

Eğer daha detaylı bilgi istiyorsanız mesajlaşalım. Gönderdiğiniz örnek için biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar :)

Merhaba sayın abas,

Gönderdiğiniz örnek, zaaten sizin dediğiniz içeriğe sahip.Sadece diğer aylara uygulanması gerekiyordu ekledim.

Excel Vers. ve Dili
Biraz daha geliştirilmiş aynı uygulama.

Kolay gelsin sayın içetinerin örneğinde abone bitiş tarihi kendim girmem gerekiyor bitiş tarihine göre aşağıdaki yerler dolacak iki tarih arası 5 ise
sadece 5 döneme kadar olan kısımda tarih gözükecek .

Modalının yaptığı örnekte ise 3 - 6 12 diye sabitlen miş
acaba başlangıç tarihi ve bitiş tarihine göre yapılamaz mı
amacım hangi ayda nekar dergi gelmesi gerektiğini ve hangi aboneye gelmesi geldiğini tespit ekmek istiyorum .
Yardımlarınız için Çok Teşekkür ederim
İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın abas

Sizin abonelik sisteminizi bilmiyorum ama abonelik ya 6 aylık ya da yıllık oluyor. Tabi başlangıç tarihinden başlamak üzere.
İsteklerinizi biraz dah detaylı yazarsanız gerekli düzeltmeleri yapmaya çalışayım.

iyi günler

Excel Vers. ve Dili
Sayın abas

Sizin abonelik sisteminizi bilmiyorum ama abonelik ya 6 aylık ya da yıllık oluyor. Tabi başlangıç tarihinden başlamak üzere.
İsteklerinizi biraz dah detaylı yazarsanız gerekli düzeltmeleri yapmaya çalışayım.

iyi günler

sayın modalı ilginiz için tşk ederim . ben istediğim başlançıç tarihini ve bitiş tarihi kendim yazmak istiyorm. örn. 01.01.2006 -01.01.2007 yadığımda bu abone ye 12 dergi gelecğinin ve bunların hangi aylarda geleceğini istyorum buna göre aylar itibariyle kime dergi gelecek ve toplam ne kadar gelecek bunu hesaplamam gerekiyor. bazen yıllık abone oluyor 2 ay dergi geliyor sonrada ödeme yapmayınca aboneği kesmem lazım. bu yüzden 12 aylık abone 2 aylık veya 4 aylık olabiliyor. sorgundan denedim fakat onuda berecemedim .yardım ederseniz sevinirm

İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın abas,

Akşam sizin uygulamaya evde bakacağım. Çünkü sanırım yeniden planlanması gerekiyor.