acces br549.ocx hatası

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar merhabalar

benim sorunum windows 98 de access ile bir program yapmıştım ama xp de çalıştırdığımda hata veriyor verdiği hata ilk açılışta "br549.ocx sürüm 1.0 dosyasına eksik veya hatalı başvuru" diyor bu br549.ocx dosyasını system klasörünün içine kopyaladım bu seferde "ınvalıd procedure call or argument" hatası verip visual basic ekranına geliyor bu programı xp de kullanmak için ne yapmam lazım yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hasantr,

Bir de şu yolu deneyin. Uygulamanızdaki herhangi bir formu tasarım görünümünde açın, kod ekleme sayfasına gelin Tools menüsünden Recerences penceresini açın. Pencerede alt alta uygulamanın kullandığı referans kütüphanelerinin listesini göreceksiniz. Sanırım bir veya daha çok referansın önünde Missing(eksik) uyarısı olacak. Bu pencerelerin önündeki kutuları boşaltın. Uygulamayı kapatıp tekrar açın. Büyük bir ihtimalle uygulamanız doğru çalışacaktır.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın hasantr,

Bir de şu yolu deneyin. Uygulamanızdaki herhangi bir formu tasarım görünümünde açın, kod ekleme sayfasına gelin Tools menüsünden Recerences penceresini açın. Pencerede alt alta uygulamanın kullandığı referans kütüphanelerinin listesini göreceksiniz. Sanırım bir veya daha çok referansın önünde Missing(eksik) uyarısı olacak. Bu pencerelerin önündeki kutuları boşaltın. Uygulamayı kapatıp tekrar açın. Büyük bir ihtimalle uygulamanız doğru çalışacaktır.

İLGİNİZ İÇİN İÇTEN TEŞEKKÜRLER
dediğinizi yaptım ama bu sefer "kaydetme işlemi başarısız" deyip kaydedemiyorum acaba başka ne yapabilirim

Excel Vers. ve Dili
2003
program bu yardımcı olursanız sevinirim dosyayı C:\Program Files içine yüklemek lazım

Excel Vers. ve Dili
Sayın hasantr,

Uygulamanızı ağda kullanmak üzere ikiye bölmüşsünüz. Ve bir şekilde formlardaki değişiklikler kaydedilemiyor. Bu yüzden uğraşmama rağmen bir sonuca ulaşamadım. Eğer sayın karaayhan bir bakarsa belki bir sonuca ulaşabilir.

İyi çalışmalar:agla:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sorun Halloldu Sanırım.

Sayın hasantr,

Uygulamanızı ağda kullanmak üzere ikiye bölmüşsünüz. Ve bir şekilde formlardaki değişiklikler kaydedilemiyor. Bu yüzden uğraşmama rağmen bir sonuca ulaşamadım. Eğer sayın karaayhan bir bakarsa belki bir sonuca ulaşabilir.

İyi çalışmalar:agla:
Sayın hasantr, formlar üzerinde işlem yapamıyordunuz sanırım sorun halloldu tam incelemedim ama hata iletileri yok artık.... Kolay gelsin

Sayın modalı, ilginize teşekkür ederim hocam...
Not= Miatlı Evrak Programında bir gelişme var mı? (Elinize ulaştı mı, ulaştı ise ne aşamada)

Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
Sayın karaayhan

Öncelikle sayın hasantr nin sorununu nasıl çözdüğünüzü açıklayabilir misiniz?

Bir de bu miyatlı evrak konusu tamamen hatırımdan çıktı. Dosya bana ulaşmışmıydı onu bile hatırlamıyorum. Tekrar gündeme getirelim.

Aksaklık için kusura bakmayın.

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın karaayhan ve modalı beye teşekkürler

Arkadaşlar sağolun ya ilgilendiğiniz için sorun çözülmüştür modalı beyin dediği gibi sorun nasıl çözüldüğünü öğrenirsek iyi olurdu :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Miatlı Evkrak Konusu ve Sorun Çözümü...

modalı;114493' Alıntı:
Sayın karaayhan

Öncelikle sayın hasantr nin sorununu nasıl çözdüğünüzü açıklayabilir misiniz?

Bir de bu miyatlı evrak konusu tamamen hatırımdan çıktı. Dosya bana ulaşmışmıydı onu bile hatırlamıyorum. Tekrar gündeme getirelim.

Aksaklık için kusura bakmayın.

Sayın Modalı, hasantr kusura bakmayın vakit dardı çok yoğun pc ile uğraşırken bir iki dk.bakabildim soruya aklıma gelen ilk şeyi denedim ve sorun çözüldü cevap yazmak için 3-4 defa yeltendim çözümü de yazmıştım bunlardan bir kaçına ama uzaktan erişimle bir arkadaş pc 'me program kuruyordum devreye girdi bu arada pc kapandı, kapanması gerekti falan inanın zor yazabildim cevabı ve ekini hakkınızı helal edin.
Bunları niye yazdım çünkü sayın modalı, yaptığı her çözümü detaylı olarak açıklıyor ve forum üyelerinde hakkı olduğunu düşünüyorum.(Helal etsin)
Gelelim çözüme dedim ya ilk aklıma gelene şey yani ; Boş bir veritabanına prog birleştirip taşıdım sonra tekrar böldüm... bu kadar birde bir menü çubuğu vardı formlarda onu disabled yaptım...dedim ya tam inceleyemedim prg. bile
Sayın modalı ben size miatlı evrak prg. özelden mail geçerim tekrar

Şimdiden teşekkürler Kolay gelsin.