Acces den Word Şablonlarını Kullanma

Acces den Word Þablonlarını Kullanma

merhaba Accessdaki program içinden yazdır butonuna bastığımızda. onceden hazırlanmış olan Word dosyasının gerekli yerlerine bilgileri yazarak yazıcıdan nasıl alabiliriz.

Ã?nceden hazırladığın Word dosyasını Accessdeki rapor bölümüne ekle

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Sn: icetiner word dosyalarını rapor bölümüne nasıl ekliyorsun? Bunu yapamadım. Yardımcı olursan çok memnun olacağım.

Sevgili Ersen;
Ã?rnek olarak hazırladığın Word dosyasını buraya eklersen bir örnek yapar gönderirim.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Dosyayı gönderiyorum.

Sayın icetiner Acceste yaptığım satınalma programındaki bir tablodan excel formatına dönüştürdüğüm veri kaynağında kullanmaktayım ekli DISA1 adlı dosyayı. Yani dosyadaki her alanın veritabanında bir karşılığı var. Zaten biliyorsunuz bunları, benim yapamadığım DISA1 dosyasını veritabanının içine yerleştirebilmek, örnek olarak gösterebilmen için gönderdiğim bu dosya için değil başka dosyalar için çok değişik amaçlarla ve tabii ki daha pratik çalışabilmek için. Yardımınız ve emeğiniz için peşin teşekkürlerimi sunarım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Ekte problem var galiba.Gidip ilgili database'i arıyor.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
database'i

Sayın Jale, yazımda da belirttiğim gibi bu bir Word Adres Mektup birleştirme belgesi, üstelik şablon olarakta kullanıyorum. Yani database de bir excel dosyası (word rtf dosyası da olabiliyor) konuya açıklık getirmek için database dosyasını da ekleyeyim, tabii benim bilgisayarımdaki dizine göre tanımlanmış adres bilgileri. Yeniden birleştirme yapılırken dizin yolu gösterilirse sorunsuz çalışır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Mrb :hey:

Background resmi de sizden olsun.. :lol:

Dosya benim değildir.

Kodda dosya yolunu değiştirmeyi unutmayın lütfen.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Çok güzel bir örnek çok işime yarayacak. Çok teşekkürler Sn jale

Ben dosyayı yükledim fakat Çalıştırmadadım Word simgesini tıkladığımda Error Dll diye bir mesaj veriyor dosya yolununa düzeltim fakat olmadı . yardım ederseniz sevinirm .

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
selam ya pardon benimde bir sorunum var ama hiç el atmadınız ne olur banada el atın bende exelle ilgili sorunum var dosyada var exele accesden bilgi aktarımı diye yardımcı olun

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
abas' Alıntı:
Ben dosyayı yükledim fakat Çalıştırmadadım Word simgesini tıkladığımda Error Dll diye bir mesaj veriyor dosya yolununa düzeltim fakat olmadı . yardım ederseniz sevinirm .
Merhaba :hey:

Tam olarak buraya hatayı yazarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
linkte söylenenler

...
bu mesaj iptal edilmiştir.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
dili ingilizce olduğu için bişey yapamadık yardımcı olabilirmisiniz