Acces Hazırladığım Formu Excelde Nasıl Kullanabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
excelde bir tablo hazırladım bu tabloya form üzerinden veri girişi yapmak istiyorum. excel tablomu access e attım orada sütunlara uygun form oluşturdum.
şimdi access deki formu excellde nasıl kullanacağım yardımlarınızı bekliyorum..

Tüm tabloyu access'e atıp buna göre form oluşturduktan sonra excel'e tekrar dönüp access'i buradan çağırmanızın nedeni nedir?

Access'teki forma girdiğiniz, değiştirdiğiniz, sildiğiniz her veri zaten access'te kalacağına göre değişiklikleri nasıl izlemeyi planlıyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Access her makinada kurulu olmadığından, ben benim makinada bunu yapıp sadece excel kurulu olan arkadaşın makinasında veri girişi için bu formu kullanmak istedim..
yani kayıtları her bilgisayarda olan excelde tutmak istiyorum.. formuda excelde kullanacağım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
verdiğiniz linki inceledim oradaki test dosyasını indirdim güzel hazırlanmış ve bir derece benim sorunumu çözüyor ama oradaki girilecek sütunlara göre userformu yeniden düzenlemek gerekiyor. bunu becerebilirmiyim bilmem...ama deneyeceğim...
ben yine hazırladığım accessdeki formu excelde kullanıp kullanamayacağımı sorayım...

ama oradaki girilecek sütunlara göre userformu yeniden düzenlemek gerekiyor. bunu becerebilirmiyim bilmem...ama deneyeceğim...
Siz bir başlayın. Takıldığınız yerleri burada çözeriz.

ben yine hazırladığım accessdeki formu excelde kullanıp kullanamayacağımı sorayım...
Hayır kullanamazsınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
kafama takıldı şu mesele biraz araştırdım
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=B7F9F609-5D8A-4F53-ABCB-3D3D22774AAF&displaylang=tr
linkte;
Microsoft Excel 2002 ve Microsoft Access 2002'de çalışırken Access Bağlantıları eklenti programını kullanarak, Excel verilerinizi saklamak için birçok Access özelliğinden yararlanabilirsiniz...

Access Bağlantıları eklentisini kullanarak Excel verilerinde şu işlemleri yapabilirsiniz:
Excel listesini Access veritabanına dönüştürme.
Excel verilerinden Access raporu oluşturma.
Excel verilerini girmek için Access formu kullanma.

diyor bende eklentiyi indirdim merak ediyorum ya :) excel 2002 kurulu makinada denedim ama eklenti bir türlü Araçlar menüsünden Eklentiler kısmına gelmedi.

bende ecxel 2003 var yardımında şöyle bişeyler diyor;

"Excel ve Access arasında veri değiş tokuşu sorunlarını giderme
Çalışma sayfanızdaki MS Access Formunu Görüntüle veya MS Access Raporunu Görüntüle düğmesi çalışmıyorsa, aşağıdakileri deneyin:....."
bir sürü bişeyler diyor amapek bişey anlamadım açıkçası..

ne dersiniz... :hey: