Acces programından SQL server'a kodlarla bağlanmak

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Acces programından dış veri al - bağlantı oluştur seçeneği ile sql servera bağlanıyorum. Ancak bağlanmam gereken tablo adedi 200 civarında, bu bağlantının kodlar aracılığı ile olması mümkünmüdür?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Alttaki gibi bir bağlantı deneyebilrisiniz..

Kod:
Dim cn As ADODB.Connection
Dim rst As New ADODB.Recordset
Set cn = New ADODB.Connection
cn.ConnectionString = "driver={SQL Server};" & _
      "server=Server_ip_Adresi;uid=Kullanici_İsmi;pwd=Şifre;database=Veritabanı_İsmi"
On Error Resume Next
cn.Open
If cn.State = adStateOpen Then
'MsgBox ("Baglantı Kuruldu...")
rst.CursorLocation = adUseClient
rst.Open "personel", cn, adOpenKeyset, adLockOptimistic

Set Me.Recordset = rst

Else
MsgBox ("Bağlantı Kurulamıyor!!")
End If
rst.Close
cn.Close
Set rst = Nothing
Set cn = Nothing

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Teşekkürler.
Bahsettiğim bağlantı bu değil.
Bana sürekli Acces programında kullancağım bir bağlantı lazım. Her seferinde bu kodu yazmak değilse Manuel olarak yaptığımız Veri-Dış Veri Al-Bağlan komutu ile bir SQL server Tablosuna kısa bir yol ile bağlanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın erkankamilonas,

Aynı şekilde dış veri al penceresinden ODBC veri türünü seçip devam edin.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
170-200 sql projesi var. Tek tek bağlanmak çok zor geliyordu. Eğer bir kod sistemi varsa bu şekilde bağlanmak iyi bir çözüm olurdu.

Excel Vers. ve Dili
170-200 sql projesi var. Tek tek bağlanmak çok zor geliyordu. Eğer bir kod sistemi varsa bu şekilde bağlanmak iyi bir çözüm olurdu.
Sayın beab05 yukarıdaki cevabında kodları verdi, siz Dış veri al ile nasıl bağlanırım diye sordunuz.

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Eta programında 170-200 adet ayrı şirketin bazı tablolarına Access aracılığı ile bağlanmak istiyorum. Böylece ETA daki bazı işlemleri access formları ile ek bir kod yazmadan halletmeyi planlıyorum. İlginize teşekkür ediyorum. Umarım bir kolayı vardır.

Excel Vers. ve Dili
Sayın erkankamilonas,

Büyük bir ihtimalle ETA nın tablolarına şifreli olduklarından ulaşamayacaksınız.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Etanın Veritabanına böyle işlemlere açık. Ben birer birer zaten tüm veritabanına ulaşabiliyorum. Ancak her veritabanına bağlanmak oldukça meşakkatli oluyor. Sadece bir Tabloya bile kodlarla bağlanabilsem yeter. Gerisini Access ile halledeceğim.

Excel Vers. ve Dili
office2003
sayın modalı'ya katılıyorum ODBC bağlatısından server seçip oradan dosyalrı direkt olarak bağlanabilirsiniz tabi sifreyi biliyorsanız