acces programını iki bölge kullanıyor. hangi kaydı kim girmiş görmek mümkünmüdür.

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar ben acces kullanıyorum ancak bu programı iki bölge kullanıyor.girilen kayıtları hangi bölge kayıt yapmış her satırda görmek istiyorum.bu mümkünmüdür. yardımcı olabilirmisiniz. elinizde bir örnek varsa bana yollayabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
tablolarına kullanıcı adında bir alan aç.
programın açılırken kullanıcı adı sor.
bu kullanıcı adını hangi tabloya istiyorsan o tablolara kaydet.

Excel Vers. ve Dili
xp
ama ben her satırda hangi bölgenin giriş yaptığını görmek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
her satırda kullanıcı bilgisi olacağı için istediğin şekilde görürsün.hangi kullanıcını hangi bölgeye ait olduğunu biliyor olacan zaten.
ben sorunu yanlış mı anlıyorum acaba?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
xp
ben nasıl yapacağımı anlayamadım.sizin anlatmanıza göre tablolarda kullanıcı adı bir dosya açtık sonra ne yapacağım

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

kullanıcı ve şifre soran bir form yap sonra kullanıcı adını ve şifrsini girdikten sonra yanda açabileceği formların bir listesi gelsin açacağı forma tıkladıktan sonra veri greceği form açılsın şifre formunun özelliklerinden üste açılan bölümüne evet kalıcı bölümüne hayır diyeceksin çünkü şifre formundaki form listesine tıkladığında ilgili form açılacak ama şifre formu kapanmayacak arka planda açık kalacak böylece biz açılan formlara kullanıcı adını alabilelim diyelim kişi ahmet olsun ahmet a formuna tıkladı ve a formu açıldı arkada ise şifre formu açık biz şimdi a formu üzerinde bir metin kutusuna yada doğrudan kişilerin ekleneceği alanın varsayılan alanına veri bölümünde varsayılan değer yazan yere Formlar![KULLANICILAR]![KULLANICI ADI] bunu yazacağızki her yeni kayıtta kaydı yapan kişinin adını soyadını yada kullanıcı adını şifre formundan alıp bu alana yazssın birde tarih diye bir alan yaparız tarih ve saati birlikte gösteren bir alan onun da varsayılan bölümüne =Now() yzarız kaydı yaptığı tarihi saati dakikayı saniyeyi vs vs ilgili alana yazssın unutmayın varsayılan olayı yeni kayıtlarda çalışır ve olanı kiltlemeniz gerekirki klişi değiştiremesin

Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
ÖNDERİ

İKİ TARFIN ÇALIŞTIĞI FORM İÇİN AYRI AYRI 2 ADET MAKRO OLUŞTUR.
YENİ MAKR0-DEĞER BELİRLE- DERSİN .BURADAN İŞLEM YERİ ADINDA ZATEN FORMDA BİR ALANIN OLACAK. BU ALAN İÇİN GİRİLİCEK DEĞER .. KİŞİ ADI VEYA FARKLI İLDE İSE İL ADI YAZARSIN.
BU MAKROYUDA YENİ KAYITLAR İÇİN VEYADA ALAN GÜNCELLEŞTİĞİNDE ÇALIŞMASI İÇİN AYARLARSIN. İŞLEM YERİNİ KİLİTLER HATTA O SAYFADA GÖRÜNMEZ YAPARSIN . TAKİP YAPILACAK KİİNİN SAYFASINDA GÖRÜRNÜR. ÖRNEK DOSYANI BANA GÖNDERİRSEN. YAPAR GERİ GÖNDERİRİM.
muammer.dortyol@hotmail.com