accesda yapmış olduğum programa sınır getirme

merhaba bir program yaptım buna sınır getirmek istiyorum mesala en fazla 100 kişi girebilicek bunu nasıl yapabilirim..

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
100 kayıttan fazla

Sn beyza;
Birincisi içerisinde form olmayan program olmaz.
100 kayıttan fazla kayıt olmasını istemediğiniz bir tablodan sorgunuzu oluşturun ve BirincilAnahtar olarak seçtiğiniz alanın (Yani kayıtları OtomatikSayı olarak ekleyen, 1,2,3,4,....... diye devam eden, başka bir değer ile değiştirilemeyen alan) altındaki "ölçüt" değerine " <101 " yazın.
Diyelim ki Tablo1 deki BirincilAnahtar alanın adı [SıraNO] dur. Sorguda [Sıra NO] alanının altına ölçüt olarak " <101 " yazın. Ve kayıt kaynağını bu sorgudan oluşturan bir form yapın. Şimdi bu forma ne kadar kayıt eklenirse eklensin kapatılıp yeniden açıldığında sadece 100 kayıt gösterir.
YA DA;
En çok kullandığınız formda ;
100 kayıttan fazla kayıt olmasını istemediğiniz tablodan bir altform yapıştırın. alt formun 'form albilgisi'ne bir metin kutusu yapıştırın Diyelimki bu metin kutusunun adı [Metin4]dür. Kutucuğun içine şunu yazın;
=SAY([SıraNO])
(Burada [SıraNO] ilk verdiğimiz örneğe göredir. Sizin yaptığınız alanın adı başka ise alanınızın adını yazın.)
altformdan çıkın ve ana forma gelin. Oraya da bir metin kutusu ekleyin (örn:eklediğiniz metin kutusunun adı [Metin2] olsun) ve kutucuğun içine şunu yazın;
=[Tablo1 altformu]!Form!Metin4
(Burada Tablo1 100 kayıttan fazla olmasını istemediğiniz tablodur.)
Tablo1 altformu ile Metin11'i gizleyin yani özelliklerde görünürü hayır işaretleyin.

Şimdi bu form üzerindeki olay yordamlarına
Neyse uaztmıyim.
Örneği uygulayın...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın ayhan2122 kardeşimize teşekkür ederim çok güzel izah etmiş ve örnekle süslemiz emegine saglık beyza kardeşimiz sınırlama derken acaba yaptıgı programın belli bir süre çalışmasını istiyorsa programı demo yapacak ekteki word dosyasını uygulayabilirsiniz programınız istediğiniz süre kadar çalışır benimki diğer bir altarnatif kolay gelsin bu kodları formdan aldım yapan arkadaşın eline saglık

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
simendifer karde&#351; . &#214;rne&#287;i incedim. Bu 90 g&#252;n&#252; 90 a&#231;&#305;lma olarak uyarlama imkan&#305;m&#305;z varm&#305;. &#199;e&#351;itli denemelerde bulundum ancak ba&#351;ar&#305;l&#305; olamad&#305;m.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
istediğininz süre kadar çalıştırırsınız

açıklama word dosyasında belirtilen açıklamayı dikkatlice okuyunuz ve Private Sub Form_Load() ile başlayan koduprogramın ilk açılan formun özelliklerinde yüklendiğinde olay yordamı bölümüne yapıştırınız ve koddaki form adını kendi form adıyla degiştiriniz süresini sizin belirlediğiniz süreye ayarlayınız kolay gelsin