Access 2007 öğrenmek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
xp Türkçe
Değerli arkadaşlar
Access 2007 programını öğrenmek istiyorum ama nerden başlayacağımı bir türlü bulamıyorum. Nette bulduğum notlar çoğunlukla çok eski. Burda da genelde bilenlere hitap eden örnekler var. Sıfırdan başlayıp öğrenmek için ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
office xp
önce aklında ufak bir program tasarla. Mesela öğrenci kayıt parogramı olsun. Bunu için gerekli olan tabloları bir kağıda yaz. Sonra accessde tabloları oluşturmaya başla gerisi gelir...

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
selamün aleyküm

Hocam;
Ben Personel takip işleri yapmaktayım. Konu ile alakalı olarak onlarca excel kitabı ile çalışmaktayım. Bu çalışmalarımda her kitapta bir takım bilgileri tekrar tekrar yazmak zorundayım, ayrıca istediğim gibi analizler de yapamamaktayım. Bu anlamda excelden kopmadan ancak vb yazılımı öğrenmek gerekiyor. Fakat o iş için hiç vakit sahibi değilim.
Bunun yerine access öğrenmek istiyorum ki işlerimi daha kolay hale getirebileyim. Accessle ilgili onlarca döküman izledim onlarca araştırma yaptım ama bir arpa boyu bile yol alamadım. Nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Konu ile alakalı olarak elimden tutabilmek adına bana yol göstermenizi çok rica ediyorum. Belki bu serzeniş ilk değil ama çıkış yolu bulamıyorum.
Cevabınızı dört gözle bekliyorum. Şimdiden teşekkürler