Access Açılan Listeler ile iletişim bilgileri

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba arkadaşlar,
Forumunuzu uzun zamandır izlemekteyim. Burada yer alan konuların bir çoğundan fikir aldım faydalandım. Bu vesile ile foruma katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Benim sorum;
Firma çalışanlarının iletişim numaraları ve diğer bilgilerine tek form üzerinde açılan listeler ile ulaşmak istiyorum.

Örneğin ilk sütünda Departman1, Departman2, Departman3'ten oluşan üç departmandan biri seçildiğinde hemen yanındaki sütünda oluşturulacak açılan liste kutusunda seçilen departman personelinin isimlerinin gelmesi, personel isimlerinden biri seçildiğinde ise yine hemen yan tarafa seçilen personele ait iletişim v.s. bilgilerin görüntülenmesini sağlamak istiyorum.

Bunun nasıl yapılabileceğine dair fikir verecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
arama bölümüne bakınız

arama bölümünden "il ilçe" veya DLookup yazarak aratırsanız iki değişik
yöntem bulacaksınız. bana sorarsanız. DLookup Daha basit.
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
İletişim bilgileri satır satır alt alta

arkadaşlar sayın "herdoğanın" dediği gibi forumda arama yaptıktan sonra bulduğum il ilçe dosyasını kendime göre özelleştirdim.
Ancak son aşama olan Departmanı seçtikten sonra birim yada kişiyi seçtiğimda hemen alta seçilen kişi ile ilgili "iletişim" tablsundaki bilgilerin alt alta satırlar halinde gelmesi için ne yapabilirim.
Keza seçilen kişinin yada birimin iletişim bilgileri ile birlikte resmininde görünmesi için ne yapabilirim.
özelleştirdiğim dosya ektedir.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın igenc,

Sanırım istediğiniz ek deki uygulama. Yalnız iletişim bilgilerini girerken eklediğim formu kullanın. gönderdiğiniz kayıtlarda isimlerde tutarsızlık vardı.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Departman ve Unvan hücrelerinde yazı yerine rakam

Sayın Modalı,
İlgin ve yardımın için teşekkür ederim. Yapmak istediğim tam olarak Ekte gönderdiğim dosyadaki gibidir. Ancak ilgili birim ve ilgili kişi seçilince (Örneğin YÖNETİM KURULU / BAŞKAN ) diğer bilgiler doğru görünsede "Departman ve Unvan" bölümlerinde rakam görünüyor. Bunu çözemedim.
Birde her kişiye ait resim ekleme ile ilgili bir ipucu vermeniz dileği ile teşekkür ederim.

Bu arada Analog saat içinde teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
format

Sayın igenc,
iletisim adlı tablonuzda veri türünü metin olarak ayarlayınız.sizin tablonuzda
sayı olarak ayarlı.
kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın igenci

Sorguya iki tane alan daha ekleyerek problem çözülüyor.

İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sorgu üzerine eklediğiniz alan deyimleri

Merhaba,
Sayın modalı çok teşekkür ederim.
Sorguya eklediğiniz alan işime yaradı. Şimdi pencerede departman ve unvan görünüyor. Keza resim ekleme sorununu da yaptığınız düzelme ile halletmiş olduk. Ama Bir kayda eklenmiş resim bir sonra başka bir kayıt seçildiğinde gitmiyor. Bu sorunu sanırım tüm kayıtları ekledikten sonra resmi olmayan kayıtlara boş bir bitmap ekleyerek çözerim.

Sorgu üzerine eklediğiniz alan deyimleri ve Departman ve unvan alanlarındaki formülleri not ettim ve tablolar üzerinde değişiklikler yaptıktan sonra oluşturduğum sorgunun ilgili alanlarına tekrar bunları ekleyerek deneme yanılma ile bu projeyi tamamlama hevesi ile hemen foruma yazamadım.

Anlayışla karlşılayacağınızı umarım.

Amacım sadece bir adres defteri oluşturmak değil bu vesile ile access'i anlamaktır.

Bu konudaki yardımlarınızdan dolayı da tekrar teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
arkadaslar bana hazır veri tabanı lazım web sitelerim için üyelik sistemi arıyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz hazır bir üyelik sistemi arıyorum direk sitelerime koyabileceğim bir veri tabanı