Access Activex Denetimi Iletişimi Sorunu

access 2003 te hazırladığım dosyayı başka bir bilgisayarda çalıştırdığım zaman olay

"özellik deyimi ayarı olarak girdiğiniz Tıklatıldığında deyimi hataya neden oldu:
microsoft access ile ole sunucusu veya activex denetimi arasındaki iletişim sırasında bir sorun ortaya çıktı.
*deyim, bir makro adı,kullanıcı tanımlı işlev adı veya [Olay Yordamı] ile sonuçlanmıyor.
*bir işlevi, olayı veya makroyu değerlendirme hatası olmuş olabilir."

şeklinde hata veriyor. sorun office programlarının uyum sağlamamasıdır diye kaldırıp tekrar kurdum aynı versiyonu tekrar kurdum ama yine aynı hatayı verdi.
sorunu nasıl halledebilirim?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın turgut aygun,

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz.

Bu daha çok referans eksikliğine benziyor. Öncelikle hatanın nerede olduğunu bulabilmek için debug a basınız çıkan iletişim kutusundan. Ondan sonra VBA iletişim penceresini açıp referansları kontrol edin. Herhangi bir referansın yanında eksik (missing) iletisi varsa bu referansın kurulduğu dll veya ocx dosyasının hangisi olduğunu normal çalışan bilgisayardan tespit edip çalışmayan bilgisayara taşıyıp o bilgisayara tanıtın.

Umarım sorununuz bununla çözülür. Aksi bir durumda mesajınızı bekleriz.

iyi çalışmalar :D

cevabınız için teşekkürler
yalnız ben yeni kullanmaya başladığım için tam bilmiyorum referansları nasıl kontrol edeceğimi daha ayrıntılı anlatırsanız sevinirim.