access cari extre oluşturma

Access veri tabanı kullanıyorum. Muhasebe programalarındaki gibi bir cari hesap akstresi oluşturmak istiyorum. Form ' da alt toplam alarak toplam borç ve toplam alacak rakalmarına ulaşabiliyorum. Fakat aşağıdaki gibi bir olay için örnek "sorgu" veya "form" v.s. rapor için nasıl bir işlem gerekir , veya buna örnek bir "veri tabanı" gönderirseniz memnun olurum. Teşekkürler

access cari extre "örnek"

tarih ünvanı fatura tahsilat bakiye
------- ---------- ---------- -------- ---------
01.12 güven 5000 0 5000
05.12 güven 0 2500 2500
10.12 güven 1000 1500
------------------------------------------------------------
toplam 5000 3500 1500
------------------------------------------------------------------

Bu şekilde bir sogu, form , rapor nasıl oluşturulabilir
veya örnek bir acces veri tabanı gönderirseniz memnun olurum.

Edit: Mesajınız isakarakus tarfından bu başlığa taşındı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Benim meşhur bir birikmeli diye kendi hazırlamış olduğum dosyam vardı.Onu biraz modifiye edince sanırım istediğiniz oldu.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=334

Ek:birikmeli_ver1.zip

Not: Aynı konuyla ilgili diğer sorularınızı silermisiniz lütfen.

MERHABA BEN ACCESSDE CARİ HESAP OLUÞTURMAK İSTİYORUM FAKAT PROGRAMI ÇALIÞTIRAMIYORUM.
ACTİVEX COMPONENT CAN'T OBJECT. HATASI VERİYOR.
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

CARÝ EXTRE

.....Tam olarak ne gibi tablo,sorgu,form hazırladıynsanız.....ve nerede hatanın oluştuğunu söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım...çünki ben çok yönlü bir cari ekstre...geliştirdim....site deki yardımcı arkadaşlar sayesinde ayrıca yukarıdaki örneği .....inceleyiniz..

X

xxrt

Misafir
Sayın ozlemoner,

Forum Kuralları' Alıntı:
Büyük Harf Kısıtlaması:
- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

CARÝ EKSTRE

Cari ekstre.......

.........Borç değer girişi.............Alacak değer girişi.............ve...........sütun bazında.....artan ....azalan.....ve alt toplam....şeklinde basitçene....hazırladım....isteyene..göndereyim....fakat bu tabloya "ataç" ekleyemiyorum....myl.adres...yazmanız lazım

..........basit........geliştirmesi sizden...

Herkese kolay gelsin..