access de gönderenin adı ve adresi ile alıcının adı ad

Excel Vers. ve Dili
2003ofis
ben acessde yeniyim şunu yapmaya çalışıyorum iki tablo var 1.gönderenler tablosu bunun içinde adı soyadı adresi şehir ülke 2.tablo alıcılar tablosu bundada tabiki alıcı adı soyadı adresi şehir ülke buraya kadar tamam asıl sorun bundan sonra
öyle bir form oluşturmalıyım ki gönderenin adı soyadını tıkladıgımda adresleri hemen gelmeli ve aynı form içinde alıcının adı soyadı nı tıkladıgımda onunda adresi ve ülke şehir gelmeli

yardımlarınızı bekler buna benzer bir örnek dosya ve anlatırsanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
değerli kardeşim senin için küçük bir örnek yaptım. Ancak foruma teknik olarak göndermek mümkün olmadı. E mail adresini yazarsan oraya gönderebilirim, ya da forumdaki teknik sorun düzelince buraya ekleyebilirim.

Edit 1: Dosyayı ekledik.
Edit 2: Sorunuz olursa burada cevaplamaya hazırım.

Excel Vers. ve Dili
2003ofis
alakanıza teşekür ediyorum ama tam sorumu anlatamadım sanırım

gönderenler listesi tıkladıgımda adresler geliyor dogrudur aynı şekilde alıcıları tıkladıgımda alıcılarında gelmesi gerekiyor yani gönderen de oldugu gibi alttada alıcıları tıkladıgımda alıcılar gelmesi gerekiyor ve gönderen tıkladıgımda adres geliyor çok güzel olmuş onu kısa bir şekilde anlatırsanız sevinirim

teşekür ediyorum

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Dosyanın yeni hali

“ben acessde yeniyim şunu yapmaya çalışıyorum iki tablo var 1.gönderenler tablosu bunun içinde adı soyadı adresi şehir ülke 2.tablo alıcılar tablosu bundada tabiki alıcı adı soyadı adresi şehir ülke buraya kadar tamam asıl sorun bundan sonra
öyle bir form oluşturmalıyım ki gönderenin adı soyadını tıkladıgımda adresleri hemen gelmeli ve aynı form içinde alıcının adı soyadı nı tıkladıgımda onunda adresi ve ülke şehir gelmeli

yardımlarınızı bekler buna benzer bir örnek dosya ve anlatırsanız sevinirim”

benden istediklerini yukarıya yapıştırdım.

Yaptığım örnekte ise alıcılar gönderenlere bağlı olarak kayıt edilmektedir. Yani göndericisi olmayan alıcı yok! Bu bakımdan alıcıları tam bağımsız bir tablo kabul etmek yanlıştır. Ancak anladığım kadarıyla gönderene bağlı olmaksızın kayıtlı bütün alıcıların içinden seçim yapmak istiyorsun. Bunun için yeni bir düğme atadım. Düğmeye tıklayıp alıcının adını seçtiğinde hemen peşine yeni bir formun içinde seçilen alıcının bilgileri ekrana geliyor. Sonuçta istediğin bu olmalı diye düşünüyorum. Bu bilgileri raporlara aktarmak da kolay.

İyi çalışmalar. Dosyanın yeni halini de foruma yükleyeceğim.