access de kümülatif toplam alma

Giren, çıkan ve kalan alanlarından oluşan, bir rapor veya formda kalan alanı üzerinde kümülatif olarak toplam almak ve bunu satır satır görüntülemek mümkünmü ?

Bu konuyla ilgili hazır bir proje örneği gönderirseniz memnun olurum...

CARÝ HESAP

Basitten bi şey hazırladım....daha iyisinide hazırlardım fakat vaktim dar.....giriş ara yüzleri sen hazırla....Kolay gelsin.

sn. Buyukergun ilgine teşekkür ederim. Gönderdiğin programı açtım. Buradaki Borç - Alacak ve Bakiye alanlarını ben tek satırda toplam olarak değilde her satır için değişken olarak görmek ve döküm almak istiyorum. bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum. (Ã?RNEK)
BORÇ ......ALACAK..........BAKİYE
2................ 0.................... 2
2.................0.....................4
0.................3.....................1
5.................0.....................6

excelde
a sütununa alacak
b sütununa borç girip
c sütununa aşağıdaki formülü girersen istediğin sunucu elde edebilirsin
=TOPLA($A$2:A2)-TOPLA($B$2:B2)

access te her işlemden sonra geçici bir tabolonun tüm kayıtlarını silip, döngülerle yeniden oluşturup......gibi yöntemlerle yapılabilir. ama kayıtlar çoğaldıkça çok hantallaşır.

teşekkür ederim.

yalnız benim bu işlemi binlerce kaydın olduğun bir veri tabanında yapmam gerekiyor...

bunun için programın performansını düşürmeyecek başka bir yol varmı....

programı açtım, teşekkür ederim ama benim yapmak istediğimi bu yapmıyor...

kümülatif olarak toplam almak istiyorum. bakiye alanında exel de yaptığımız
c2 = b2-a2+c1 şeklinde ki bir kümülatif toplamı access de nasıl yaparım ?

A sütunu = alacak

B sutunu = borç

C sutunu = bakiye

BORÇ ......ALACAK..........BAKİYE
2................ 0.................... 2
2.................0.....................4
0.................3.....................1
5.................0.....................6

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
:hey:

Ekte Dsumborcalacak.zip

gönderdiğiniz işimi görücek...

ilgilenen herkeze teşekkürler.

Ã?rnek

Sayın Jale, sorgu örnekleriniz çok güzel....ve ben şahsım adına söyleyim...siz boş biri diilsiniz...Ben bi istekte bulunacam.....Sizin hazırladığınız...ve içerisinde çok farklı veri-tablo-ve sorguların bulunduğu....tam bir program örneği...varsa.....siteye aktarırmısınız....

.......Görmek istediğim..!!.

.......hazırladığınız programdaki "Görsellik"; "Kısa yollar" ; ve ileri düzeyde raporlar......

.........Kısaca "tam olarak ne yapabildiğiniz "access olarak"

Teşekkürler

Sn.jale hanım gönderdiğiniz programdan yararlandım. Ancak şöyle bir problemim oluştu [ID] olarak tanımladığınız alanın yerine ben [Tarih] kullanmak istiyorum. Bunun sebebi son satıra eski bir tarihle kayıt girmem gerekiyor. Ve satırları Tarih sırasına göre sorguda sıralatıyorum.Bu durumda [Bakiye] alanını tarih sırasına göre nasıl hesaplatabilirim.Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
(Ã?rnek)

SNO.............TARİH............BORÇ............ALACAK..........BAKİYE
1.................01.01.06...........2...................0.....................2
2.................06.01.06...........0...................1.....................1
3.................02.01.06...........4...................0.....................5

Son kayıttan sonra sorgu kapatılıp yeniden açıldığında aşağıdaki sonuç oluyor;

1.................01.01.06...........2...................0.....................2
3.................02.01.06...........4...................0.....................5
2.................06.01.06...........0...................1.....................1

Olması Gereken ;

3.................02.01.06...........4...................0.....................6
2.................06.01.06...........0...................1.....................5

İyi Çalışmalar.

Bu problemimimi ekteki şekilde çözdüm.Çözüme katkıda bulunan Sn. Jale Hanıma teşekkür ederim. Konuyla ilgilinen arkadaşlara örnek olması vesilesiyle gönderiyorum. Saygılar ,

Excel Vers. ve Dili
türkce
Arkadaşlar kümülatif toplamla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba benimde accesste all diye bir tablom var bu tabloda süre diye bir field var bunu exceldeki gibi ardıl toplam yapmak istiyorum