Access De Raporu E Posta İle GÖnder

Excel Vers. ve Dili
2003
Herkese iyi pazarlar ,

Access de raporu e posta ile gönderme komutunu çalıştırdığımızda , gönderilerecek raporun ;

1-MS Outlook ile değilde Outlook Express ile gitmesi
2-Tanımlayacağımız adres - adreslere otomatik olarak gitmesi
3-Konu olarak gönderilecek formda bulunan kayıt numarası vb. bir bilginin otomatik olarak girilmesi.........

Evet , arkadaşlar kısaca ve basitce anlatmaya çalıştığım problem bu.Yapmış olduğum programın final kısmında bu şekilde bir işlev olması için ne yapabilirim.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler:yardim:

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
1 - ınternet explorerın ayarlarından varsayılan posta ıslemcısını outlook yerıne outlook expres olarak tanımlayın.
2 - tanımlanacak adresler konusunda malesef bır bılgım yok
3 - konu kısmı hakkındada bır bılgım yok ancak bır rapor olusturup daha sonra form uzerıne bır tus eklıyıp ardından o raporu posta ıle gonderme olarak ısaretlendıgınde mevcut rapor kendısını maılın "ek" bolumune eklenıp o sekılde maıl olarak gonderılebılır.
ıstersenız ornek olarak bır dosya ekleyın o sekılde daha cabuk cozume ulasırsınız.
ıyı gunler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Cyberwolf1980 ,

İlginize teşekkür ederim , bu arada dediğiniz gibi yaptım , makro tanımlayarak , raporu gönder derken ilgili kısımlara rapordaki ref. olacak tanımı ekledim.

Bu arada dediğiniz gibi outlook express ayarını yaptım .İstediğim yere geldi şu an.(Makro vs. ile uğraşınca outlook express ayarını sanki burda çözmek gerekiyor gibi takıldım kaldım,sağolasınız bu basit ayarı atlamışım)

Kullandığım bilgiler ve dosya biraz büyük ama eklemeye çalışacağım sizin için.

Selamlar