Access de tarih değiştirme.

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Selam arkadaşlar aşağıdaki dosya için bir kaç ricam olmuştu galiba konu yanlış yerde açıldığı için cevap alamadım onun için burada yardımlarını esirgemeyecek arkadaşlar olabilir diye bir kez daha konuyu güncellemek istedim.
Konu : Access le yapılmış kredi kart takip programında taksit işlemcide ve ödeme emrinde tarihleri exceldeki gibi açılan takvimden almak için yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın vardar07

Access 2007 de eklenmiş metin kutusunun biçimini tarih olarak ayarladığınız zaman tarih seçme özelliği otomatik olarak ekleniyor. Ancak Access 2003 de bu özellik yok ve manuel olarak eklemeniz gerekir. Alet kutunuza bakın Date Picker diye bir aletiniz varsa ekleyebilirsiniz. Şu an uygulamanıza ekleyemiyorum, çünkü bu gibi altleri internetten indirip yüklemeniz gerekir.

İyi çalışmalar

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Sayın vardar07

Access 2007 de eklenmiş metin kutusunun biçimini tarih olarak ayarladığınız zaman tarih seçme özelliği otomatik olarak ekleniyor. Ancak Access 2003 de bu özellik yok ve manuel olarak eklemeniz gerekir. Alet kutunuza bakın Date Picker diye bir aletiniz varsa ekleyebilirsiniz. Şu an uygulamanıza ekleyemiyorum, çünkü bu gibi altleri internetten indirip yüklemeniz gerekir.

İyi çalışmalar
Selam öncelikle ilginize teşekkür. Access 2007 Date Picker diye bir şey göremedim activeX dentiminde de yok sadece calendar control 11.0 var olurmu . Olursa ne gibi değişiklik yani biçimden mi olaydan mı komutlarını değiştirmek lazım.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın vardar07,

Yazdıklarımı yanlış anladınız. Access 2007 de metin kutusunun biçimini tarih olarak ayarladığınız zaman date picker otomatik olarak ekleniyor. Deneyin.

İyi çalışmalar

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Sayın vardar07,

Yazdıklarımı yanlış anladınız. Access 2007 de metin kutusunun biçimini tarih olarak ayarladığınız zaman date picker otomatik olarak ekleniyor. Deneyin.

İyi çalışmalar
Arkadaşım vakit ayırdığın için sağol fakat normalde tarih olarak ayarlı resimdeki gibi çalışıyor yani elle rakam yazmak gerekiyor benim demek istediğimde metin kutusunu çift tıklayınca exceldeki gibi açılan takvim tarihede çift tıklayınca takvim kaybolacak demek istemiştim.

Ekli dosyalar

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Dosya ekleme

Arkadaşlar Ekli dosyada
taksit işemci ve ödeme formuna girilince tarih yazdırmak için takvimdeki istenilen tarihe çift tıklayınca yeine yazması için bağlantıları ouşturamadım.Ben sadece taksitişlemcideki tarihi işaretleyip 2 sefer enter yapılınca yazıyor. Ödeme formundaki tarih bağlantısı ve çift tıklama ile çalışması için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
access 2007 kullanıyorum Yokmu bu sayfaya 416 kişi içinde modalı arkadaş gibi bir ip ucu verecek kimse....

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

2003 versiyonda ekteki küçük örnek dosyayı hazırladım. Sizdeki versiyonda çalışırmı bilemiyorum. Denermisiniz.

Ekli dosyalar

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Merhaba,

2003 versiyonda ekteki küçük örnek dosyayı hazırladım. Sizdeki versiyonda çalışırmı bilemiyorum. Denermisiniz.
Teşekkür ederim kullandığım programa adapte etmeye çalışağım.
olur olmaz artık bilemiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Size ve diğer üyelerimize küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu tarz sorularınızda istediğiniz hızda cevap alamıyorsanız Google arama motorunu kullanarak birçok görsel anlatıma ulaşabilirsiniz.

Mesela aşağıdaki gibi yazınca size görsel video anlatımlarını listeliyor. Kendinizde bu videoları izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Access Calendar Control