Access; Form içinde Kullanılan Liste Kutusu Hakkında

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Arkadaşlar,
Formda kullandığım ListBox değerleri tablodan alıyor, çoklu seçim yapabiliyorum ancak seçilen değerler tabloda kayıt olması gereken alana kayıt olmuyor bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın casparov

Arkadaşlar,
Formda kullandığım ListBox değerleri tablodan alıyor, çoklu seçim yapabiliyorum ancak seçilen değerler tabloda kayıt olması gereken alana kayıt olmuyor bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
öncelikle foruma hoşgeldiniz, yardımcı olmamız açısından lütfen örnek dosyanızı ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Merhaba,

Peki liste kutusunda 2. bir kolon var ise bunuda tabloya kaydetmek istersek nasıl yapacağız.

Teşekkürler,

Excel Vers. ve Dili
2003
ikinci kolon varsa rs.addnew den sonra
rs(2) = Me.EK_HIZMET.Column(1, varitem)
şeklinde komut ile listbox ın 2 nci kolonunu kaydedebiliriz iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Merhaba,

Cevabın içi çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı. Bir ricada daha bulunabilirmiyim.

Liste kutusunda 2 kolonumuz vardı. Kayıdı seçip tuşa tıkladığımızda kaydediyor. Liste kutusunda 2. kolonda bulunan 1 rakamını 0 yapmak istersem eğer. Şunun için istedim. Tuşa tıkladığımda revizyon nosu 1 artıp tabloya yazıyor. Fakat eski kaydın numarasını sıfırlamak istiyorum. Yani liste kutusunda 2. kolondaki veri 0 olacak.

Teşekkürler,

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba
bu işlemi basit bir güncelleme sorgusu ile halledebilirsiniz
kayıtları okuturken
' rs(2) = Me.EK_HIZMET.Column(1, varitem)
CurrentDb.Execute "UPDATE [EK HIZMET] SET [EK HIZMET].Alan1 = " & burayı güncelle & " WHERE ((([EK HIZMET].Alan1)=" & POŞETLEME & "));"

POŞETLEME yerine istediğin alan adını
burayı güncelle yerine ise bulacağın veya tayin edeceğin güncelleştirme değerini yazabilirsiniz kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Merhaba,

Yazdığın cevabı aşağıdaki gibi kendi formuma uyarlamaya çalıştım, fakat çalışmıyor.

Kanban isimli bir tablom var 22 kolondan oluşuyor. Değiştirmek istediğim kolon 18. kolon. Bu tablodaki bilgiler formda liste kutusuna geliyor. Bir tuş yardımıyla listeden seçmiş olduğum kaydın 18. kolondaki verisi 1 iken 0 yapmak.

Bu kodla herhangi aradan bir kaydın verisini değiştiriyor. Seçmiş olduğum kaydın değil.

Tekrar yardımcı olabilirmisin. Teşekkürler,

rs(18) = Me.MalzemeNo_arama_liste.Column(18, varitem)
CurrentDb.Execute "UPDATE [Kanban] SET [Kanban].Statu = " & 1 & " WHERE ((([MalzemeNo_arama_liste.Column(18))=" & 0 & "));"

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Tekrar merhaba,

Bu şekilde de yazdım çalışmadı.

rs(18) = Me.MalzemeNo_arama_liste.Column(18, varitem)
CurrentDb.Execute "UPDATE [Kanban] SET [Kanban].Statu = " & 1 & " WHERE ((([Kanban].Statu =" & 0 & "));"

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Yaşaramca
where deki alanınız metin değilse alan1=5 şekli ile yazmalısınız yoksa hata verir
Dosyanızı eklerseniz yardımcı olayım iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Günaydın,

Örnek dosyayı ekliyorum.

Formlar Kanban_Kaybetme isimli formda gerekli süzmeleri yapıyorum. Liste kutusundan bir kayıtı seçtiğimde kaydet butonuna tıkladığımda, yeni kayıt ekliyor. Üzerinde bulunduğum kaydın (ilk kayıt, yeni eklenen kayıt değil) 18. kolonu yani tablolarda kanban isimli tabloda statu kolonudur. 1 değerinin 0 olmasını istiyorum. Yardımcı olurmusun.

Teşekkürler...

Ekli dosyalar