Access formunda formul

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Değerli arkadaşlar. Access Veritabanı “Üretilen Meyve Ayrıntıları” Form sayfası “Satış tutarı” satırının Form Altbilgisi alanında “Toplam Satış Tutarı”nda “=Topla([Satış Tutarı])” bu formüle yanıt alamıyorum. Ayrıca Veritabanı “Üretilen Meyve Ayrıntıları” Tablosundaki “Satış Tutarı” alanına Form sayfasından kayıt yaptıramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

İlk sorununuz için uyguladığınız formülün yerine bunu kullanınız..:

=Topla(([Miktar])*([Birim Fiyatı]))

Diğer alana kayıt yaptıramamanız normal.. Bu türdeki hesaplanabilir alanları tabloda tutmayınız zaten.. Sorgu form ve raporlar bu tür verileri görüntülemenize yardımcı olacaktır..

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Teşekkür ederim. Gönderilen formül ile istediğim sonuca ulaştım. Ancak Veritabanı üzerinde yapmak istediğim bir kaç uygulama var. Öncelikli olanı; Access Veritabanı “Üretilen Meyve Ayrıntıları” Form sayfası Form Altbilgisi alanında üretilen ürünün üretim toplamı ile satış toplamının yansıtılması. Mesela Meyve cinsi "Oralet" in üretim toplamı ile satılan toplam tutarının yansıtılması.. Bu uygulama form sayfasında olarsa iyi olur. Yapmak istediğim uygulamayı "Yeni konu" başlığıyla Foruma sundum. şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: