Access GÖrsel Formunda Son Nokta

Excel Vers. ve Dili
2003
ekteki klasörün içinde dll var önce onu sistem32 içine atacaksınız sonra programı shift ile açıp referanslardan eklediğiniz dll yi tanıtacaksınız sonra kaydedip kapatacak ve tekrar açacaksınız şimdilik ben bir adet alt form ekledim siz kendinize göre değiştirin unutmayın access de sınır hayal gücü flash da yapılmış bir menü sitemi ve form arka planları nasıl adapte edilir diye biraz hayal gücü ve biraz uğraşile neler yapılabileceğini görmeniz açısından ekledim
bütün kodlar bana aittir form üzerinde kesinlikle bir değişiklik yapmayın yani altformun yerini falan değiştirmeyin
unutmayın program ve flash menüler aynı klasör içinde olacak

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Gayet hoş.. Yapanın eline sağlık..

Yalnız, Flash efektlerinin Access'te yavaş çalışması nedeni ile kullanışlı olduğunu düşünmüyorum..

Bence Flash, Access üzerinde sadece küçük parçalar halinde kullanılmalı.. Açılış efekti, saat, logo vb. gibi..

Ayrıca bunun görsellikte son nokta falan olduğunuda sanmıyorum.. En azından ben bu noktadan sonra üç beş sayfa daha yazarım.. ;)

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
access
Sayın Gulsum1 teşekkür ederiz,Sayın taruz Hocam sizde buna bir ayar çekin,dediğiniz gibi hızlandırılabilir ise daha mükemmel birşey çıkar :) herkese Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
cvp

valla iyi olur hız olayını ben çözdüm ama dahada ileri götürülebilirse daha iyi olur tabi ben buna bir gün akşama kadar uğraştım ancak bu kadar çıktı üzerindeki geliştirme çabalarım devam ediyor neyse örneği geliştiren yenisini eklesin bu arada şu siteme ocx kaydı sorununuda halledelim
bu kodu bir modüle ekleyin
Function AddReference() As Boolean
Dim ad As Variant
ad = "swdir.dll"
Dim ref As Reference, strFile As String
On Error GoTo Error_AddReference
strFile = CurrentProject.Path & "\" & ad
Set ref = References.AddFromFile(strFile)
AddReference = True
Exit_AddReference:
Exit Function
Error_AddReference:

AddReference = False
Resume Exit_AddReference
End Function

ve autoexec makrosu ile çağırın böylece başka bir bilgisayara götürdüğünüzde ocx i eklemek zorunda kalmazsınız bu function bütün yaptığınız programlar için geçerli gerçekten programı geliştiren eklesin bende ne tür bir şeyler çıkacağını merak ediyorum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
çalışmanız çok güzel Gülsüm hanım, celoy kardeşime katılıyorum, çalışmanın hızı ayarlanabilirse mükemmel olacak, emeğinize sonsuz teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Merhaba Gulsum1
Elinize Sağlık çok güzel bir örnek olmuş,
Formları daha görsel yapmak için güzel bir örnek.
Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
2003
cvp

sayın taruz flash menüyü forma ekleyeceğin webrowser üzerine aldır bak hızı nasıl oluyor tabi bu arada menüden gelen değeri alıp ona göre form üzerindeki gizli denetimleri göstermeyi yada diğer işlemleri yaptırmak gibi basit bir şeyi sanırım halledersin ben browser üzerine alınmış halini ekliyorum sizdeki veritabanı ile bunu değiştirin

Son düzenleme: