access ile internet

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
access ile internet lütfen yardım

acaba accessi internette nasıl kullanabilirim.Access ile bir program yaptığımda bunu internette nasıl kullanabilirim. bunla ilgili bilgisi olan bir arkadaş bana bununla ilgili bir kitap veya eğitim cdsi önerebilrmi. yardımlarınız için teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
bunu ftp veya özel vpn kurulumu veya uzak masa üssü proğramıyla halldersin.
veya iyi asp bilgin varsa html olrak çözersin.daha ayrıntılı ne amaçlı kullanacağını kaç kişi kullanacağını anlatırsan sana öneride bulunabilirim.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Öncelikle mesajımı cevapladığın için çok teşekkür ederim.Sana yapmak istediğimi anlatayım;Avukat arkadaşıma site yapıcam ancak müvekkiller dosyasını internet üzerinden takip edebilecek yani müvekkillerine şifre verip müvekkil siteya şifre ile giriş yapacak ve dosyasını takip edebilecek başkalarının dosyasını kimse göremiyecek böyle birşey yapmam mümkün mü hangi programla yapabilirim

Excel Vers. ve Dili
2003
bu accessle olabilecek bir program değil, bunun için, (ASP demiyorum çünkü asp ,microsoftun yeni teknolojisi olan .NET le beramer öldü, çünkü asp de visualbasic script kullanılırken programlama dili olarak, asp.net, visual basic, veya c# kullanılıyor,) access güzel bir program ama senin istediğin biraz bilgi gerektiren ve programlama gerektiren bir program, accessle yapılacak birşey değil, belki veritabanı olarak access i kullanabilirsin ama diğer anlamda asp.net veya php kullanmang erek, bilgim doğrultusunda açıklam ayaptım, eksik veya yanlışım varsa arkadaşlar düzeltebilirler