access istatistik

merabalar ekte gondermıs oldugum dosyada access'e fat tarihine göre aylık istatislık almak ıstıyorum ama fatura tarıhlerını karısık olarak gırecem programa access benım ıstedıgım tarıh arasını bana secıp sıralı olarak verebılırmı. Yanı bunu nasıl yapacagımı bana acıklarsanız sevınırım.

sımdıden tesekkurler.

access istatistik (düzeltme)

merabalar ekte gondermıs oldugum dosyada access'e fat tarihine göre aylık istatislık almak ıstıyorum ama fatura tarıhlerını karısık olarak gırecem programa access benım ıstedıgım tarıh arasını bana secıp sıralı olarak verebılırmı. Yanı bunu nasıl yapacagımı bana acıklarsanız sevınırım.

sımdıden tesekkurler.

Umarım işine yarar, belirlenen tarih aralığında kaç tane veri var onu sayıyor. İsteğe göre sorgudan değişiklikler yapabilirsin. Daha ayrıntılı istersen yardımcı olabilirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın arkadaşlar,

Bir kaç günden beri soruyu görüyorum ama uygulama üstünde biraz çalışmak gerektiğinden ve zamanım kısıtlı olduğundan el atamadım.

Burada tablo mimarisi hatalı. arkadaşlar önceden excel de çalıştıklarından oradaki bilgiler işığında Access de uygulama geliştirirlerken tablo oluşturmak da hata yapıyorlar. En kısa verebileceğim bilgi (bu konuyu çok işledim ve anlattım) ayrı veri türlerinin ayrı tablolarda tutulması gerektiği.

Ancak telaşa gerek yok. Access in kullanılabilecek çok aleti var. Bunlardan biri de çözümleme. Araçlar menüsünden çözümleme- tablo yu çalıştırırsanız açılacak olan bir sihirbaz bu işi sizin yerinize yapar kısaca tabloları ayırır. Ancak arada sorulan sorulara doğru cevap vermek şartıyla.

Önce bu işi haletmeniz gerekir. Sorgu işi daha sonraki konu.

Şimdilik iyi çalışmalar:)