Access menü çubuğunda Dosya>>Dış Veri Al>>A

İş yerim için yaptığım proğramda access formunda aynı isim ve tablo sütünleriyle örtüşen bir excel dosyasından dış veri almak istiyorum bunu formumda oluşturduğum özel kendi menüsüne ekledim fakat bunu menüden değilde form üzerindeki bir düğme üzerinden çalıştırmak istiyorum.yani tam olarak elektronik tablo alma sihirbazını çalıştıran kodlara ihtiyacım var.Diğer tablo alma makro komutları amacıma uygun değil,çünkü dosya adını komut altına yazmak istemiyorum sihirbazdaki gibi dosyayı tüm bilgisayarda aramasını istiyorum yalnız eğer mümkünse sihirbazda tablo adı seçmemiz gerekiyor bunu da ben tanımlayabilirmiyim bu kodlara ulaşamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :kafa:

ya arkadaşlar sorunuma çare bilen yokmu tamam anlıyorum belki bir dosya örneği koymadım ama benim sorunum örnek dosyada yatmıyor.sadece accessin bu komutunun altında çalışan bir kod lazım ustalar yardımlarınızı bekliyorum selamlar

Sevgili Erhan,
Bir kaç gündür senin konu hakkında yapmadığım araştırma kalmadı.Kod bilgisi olmadan bu işe çözüm bulmak zor.Bence, forum üyelerinden Haluk Beyin peşini bırakma !
Kolay Gelsin

SEVGİLİ ARKADAÞLAR EXCELDEN ACCESS E VERİ AKTARIMININ KENDİME GÃ?RE BİR YOLLA YAPTIM .FORUMDAKİ DOSTLARA Ã?ZELLİKLE İÇETİNER İLGİSİNDEN DOLAYIDA TEÞEKKÜR EDERİM