Access Object Güncelleme

Excel Vers. ve Dili
2007
Herkese selamlar,

Accesste bölünmüş bir veritabanım var, tablolar serverda ve kullanıcılarda form ve raporlar var.
Hal böyle olunca form veya raporda yeni bir güncelleme yapınca tüm kullanıcılara bu güncellemeyi ulaştırmak gerekiyor,

Burada, kullanıcıların ana formuna "update" butonu ekleyip, bu butona tıklayınca, serverda tek bir yerde yaptığım değişikliği, o kullanıcının kullandığı programa da eklenmesini istiyorum,

Tahmin ediyorum ki mevcut 2 uygulama arasında ki farkları tespit edip sadece o farklı object leri yüklemek zor olacaktır, ama kullanıcı da ki tüm form rapor, modül ne varsa silip, hedef gösterdiğim uygulamanın bütün object lerini yüklemek daha kolay.

Her türlü öneriye açığım

Excel Vers. ve Dili
2007
Atlamadan, yeni bir form, rapor veya bağlantılı tablo eklediysem bu yeni obje lerinde kullanıcıya yüklenmesi gerekiyor

Excel Vers. ve Dili
2007
Veya, Mevcut programı silip, yenisini serverdan da yükleyebiliriz ama nasıl ?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Bu tür bir işlemi harici bir dosya üzerinden yapmanızı öneririm.. Kullanıcıya güncelleme doyasını verin; güncelleme işlemi için düğmeye basması yeterli olur..:

Kod:
 Dim yol As String
    Kill "mevcut, güncel olmayan dosya yolu"
    yol = CurrentProject.Path 'Dosya yolu..
    Asil = "güncel dosya yolu"
    Kopya = yol & "/dosyaadi.mdb"

Set Trz = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Trz.CopyFile Asil, Kopya

Excel Vers. ve Dili
2007
Taruz Hocam,

Merhabalar,

Ekte ki dosyada bir klasör var, oturum adlı dosya aracılığı ile, "programı aç" butonuna tıkladığımda, main programının açılması, "update" i tıkladığımıda ise server adlı klasörden, main2 programını kopyalayıp, main programını silmesini istiyor, yardım ve ilgilerinizi bekliyorum,

Ekli dosyalar