access penceresinin görünmemesi

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
access penceresinin görünmemesi için aşağıdaki kodu yazım ama yine hata verdi bu konuda yardım bekliyorum sadece yaptığım şifre formunun görünmesini istiyorum modul kısmınada yazdım olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
fSetAccessWindow (SW_HIDE)
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
ana sayfada memur maaş programı var onu indir arada istediğin kodlar var
kolay gelsin..
:hiho:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Uygulamaya bir modül eklenmesi gerekiyor. Ayrıca bir formun başlangıç olarak belirtilmesi gerekiyor.
Formun diğer özellikler sekmesi ise Açılan=Evet, Kalıcı=Evet, ve Yalnızca Tasarım Görünümü olarak ayarlanması gerekiyor.

Ekte basit bir örnek var

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
access penceresinin görünmemesi hakkında

access penceresinin görünmemesi hakkında verdiğin bilgi ve örnek için çok ama çok teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Sayın oners mesajla başlangış formundan başka nasılform açabiliriz diye sordu.

Bunun için başlangıç formuna açılmak istenen forma bağlantılı komut butonları yerleştiriliyor.
Ancak bu komut butonlarının da özelliklerinin diğer sekmesinde açılan=evet ve kalıcı=evet olarak ayarlanması gerekiyor.

Geliştirilmiş örnek aşağıda

İyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 Türkçe
slm
teşekkürler
peki tekrar access dönmek için ne yapacağız
proğramın alt yapısıyla ilgili bir değişiklik yaoacaksak nasıl yapca sağolun

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 Türkçe
slm
kardeşler
kodları nerde bunun
tekrara nasıl geri döncez
access veri tabanına
sağolun

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
shiftle açmayı deneyin programı indirmedim ama böyle yaparsanız tasarımına erişebilirsiniz.programın... :keyif:

Excel Vers. ve Dili
turkerdundar' Alıntı:
slm
teşekkürler
peki tekrar access dönmek için ne yapacağız
proğramın alt yapısıyla ilgili bir değişiklik yaoacaksak nasıl yapca sağolun
Sayın turkerdundar amaç access'e dönmek değil access e ulaşmadan uygulama çalıştırmak.

Eğer kod ları görmek istiyorsanız uygulamayı çalıştırırken Shift tuşunu basılı tutmanız gerekiyor.

Bir de forum içinde araştırma yapmadan devamlı olarak aynı sorular soruluyor. Gerçi bu sorunun cevabı da vardı. Ama biraz ayıklama ve araştırma yapılması gerekiyordu.

Yine de iyi sözleriniz için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 Türkçe
slm,
kardeşim
bir tabloda formül olan bir yerin içindekileri formülü bozmadan nasıl silebiliriz

hücrede formül var
ama ben bu hücreye o an hsaplama yaptırıken elle veri girişi yapcam
daha sonra bu hücrenin buzulmadan diğer olaylar için formülün aynı olmasını nsaıl sağlarım
kusra bakma siz hemen cevap verdiğiniz için soruyum dedim
teşekkürler

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Örnekler elimde vardı ama çözememiştim Hepinizden ALLAH razı olsun.

karaayhan' Alıntı:
shiftle açmayı deneyin programı indirmedim ama böyle yaparsanız tasarımına erişebilirsiniz.programın... :keyif:
shift tusunu iptal etmenin kodu da var. isterseniz gonderebilirim. boylece kimse tasarim moduna gecemez. :D

ama diyelim hem pencereyi yok etmeyi hemde shift tusunu iptal etmeyi yaptikç bu sefer tasarim moduna nasil geceriz? sag tus ile cikan menude tasarim modunuda deaktif ettigimizi varsayarsak! bir fikri olan var mi?

karaayhan,
merhaba peki access programını o hale nasıl getirdiniz yani access ile ilgili bilgi olmaması programın modül olarak çalışmasını nasıl sağladınız bende windows98 yüklüdür.ve ayrıca birşey daha başka bilgisayara kopyaladığımda ve microsoft acces yüklü olmazsa çalışmasını nasıl sağlayabilirim.şimdiden teşekküler...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
valla arkadaşlar fazla yüklenmişler bana kendimi bir suç işlemiş gibi gördüm desem yalan olmaz..

serdenm arkadaş haklı da eksiği var. birde veritabanını mde yapar ve kod kısmını şifrelersek demek istedi. kolay bunun bile çözümü var. bir prg.var. içine atıyorsunuz. mde yi mdb yapıyor.. şift tuşunu tekrar aktif etmek için kod sayfasındaki şifreyi bilmeme rağmen yinede açamayırom bunun cevabını bilen varsa bende onu alayım?????????
gulbedence'nin cevabına gelince: ben prg. o hale getirmedim eklemişler sadece üzerinden yorum yaptım. Sevgili modalının örneğini kastediyorsunuz sanırım.
win98 sadece bir işletim sistemi access ise biliyorsunuz ki office 'nin bir parçası
1997-2000-2002-2003 sürüm olanları var. Ha bunlar yüklü değilse accesste yapılan bir prg.nasıl çalışır sorusunun cevabı ise forumda var ama yide söyleyim.
access 2000-2002 Runtime var onu kurarsanız çalışır....boyutu 40-60 mb.(hatırlamıyorum sanırım böyle idi) kolay gelsin.... :lol:

Excel Vers. ve Dili
Sayın gulbedence,

Program modül olarak çalışmıyor. Kodlarla access pencerelerini görünmez yapıyoruz. Access içinde bir formu başlangıç olarak belirliyoruz. Sonra da modül olarak gömülü bulunan kodları o form açılırken çağırıp access pencerelerini görünmez yapıyoruz. Tabi açılan formları da açılan=evet ve kalıcı=evet olarak ayarlıyoruz.

Tabi bu şekilde shift tuşunu da etkisiz hale getirirsek uygulama bizim öngördüğümüz şekilde çalışır.

Sevgili karaayhan shift tuşunu tekrar ektif hale getirilebiliriz. Ancak detaylı bilgi verebilmem için biraz internette surf yapmam gerekiyor.

İyi çalışmalar!

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
duymuştum tekrar disabled edildiğini bulur ve paylaşırsan sevinirim.
madolı kardeş .. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
yalnız sevgili modalı benim asıl sorum sorunum.
MDB olan dosyanın kod sayfasını ŞİFRELERSEK ve sonrasında
MDE dosyası yaparsak bildiğimiz şifreyi girmemize rağmen
kodlar görünmüyor demek istedim...
bunun cevabını arıyorum....bilen varsa .....LÜTFEN paylaşsın...
LOVE FORUM KARDEŞLİĞİ.... :arkadas: :icelim: :mutlu: :eek:k:: :eek:pucuk: :hey:

Excel Vers. ve Dili
Sayın karaayhan,

Benim bildiğim zaten mde dosyalarında, kodlar ve form tasarımları görünmüyor. Zaten mde yapmanın sebebi de o sanırım. Uygulamaya müdahaleyi önlemek. Daha değişik bilgisi olan varsa paylaşalım

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
mde dosyalarında form ve raporlara müdahale yapılabiliyor. tabi normal yollarla değil. şimdi burda anlatsam uzun sürer. benim sorum yalnızca kodlar görünmüyor.
bu dediğimde 2002 XP ve sonrası için geçerli yoksa 2000 versiyonda kodlarda açılıyor.. şifreyi girince.. her ne hikmetse xp ve sonrasinda kodlar şifre girildiği halde açılmıyor. (yalnızca form ve raporların tarasamına erişilebiliyor. özel tekniklerle)..... :Dost: