Access Raporlarda satırlara otomatik artan satır numarası ekleme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Tabloda örneğin personel numarasını otomatik olarak veriyoruz.
Bu numaralar artarak devam ediyor. Arada kayıt sildiğimizde veya kayıt ekleyip vaz geçtiğimizde access bunu algılıyor verdiğimiz sıra numaralarının aralarında boş numaralar kalıyor 1-3 -4- 6 şeklinde.
Ben rapor alırken Sıra No diye bir sutun oluşturup bu numaraların başatan sıralı şekilde 1-2-3-4-5 şeklinde, tabloda olmayıp fakat sadece raporda görünmesini istiyorum.

Satır numarasını nasıl verebilirim?

Bak bunu ben de merak ediyorum. Yardımcı olacak bir arkadaş var mı

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
raporda satır numaraları

Sayın gohanx21 ve solmazgul44; Raporlarda sıra no ilişkisiz metin kutusunun denetim kaynağına =1 yazın, geçerli toplam hanesine de tümü üzerinde veya gurup üzerindeyi seçin. istediğiniz sonucu alırsınız

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
Burada amacınız toplam sayıyı öğrenmek ise;rapor alt bilgisine textbox açıp control source una count=[sicil] gibi örneğin demen yeterli ama senin dediğin gibi sadece rapora özgü sırano olmaz.gruplarsın yine grupladığın bölüme yukarıda yazdığım gibi count=[sicil] örneğini yazarsan toplam sayısını öğrenebilirsin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
denedim oldu teşekkürler HIZIR.

Gerçekten hızır gibisin maşaallah.

Son düzenleme:
rapora metin kutusu koyuup denetim kaynağına =1, geçerli toplam hanesine de tümü üzerinde veya gurup üzerinde seçince oluyor. gurup üzerinde seçilirse gruplama işleminde örneğin birim kodu gibi bir alan o zaman her birim kodu değiştiğinde 1 den başlar