Access ta Kayıt Girişi iptal oldu (kayıt giremiyorum)

Ekte örneği olan bir access çalışması yaptım. Ama bir sorun ile karşılaştım. İlk yaptığım zaman herhangi bir sorun yoktu, daha sonra ne yaptıysam (bilmiyorum ne yaptığımı) veri tabanına yeni kayıt giremiyorum veya düzeltme yapamıyorum. Önceden yaptığım kayıtlar arasında ileri-geri gezinebiliyorum.

veri tabanı adı STK
form adı frStokGir(yeni)

formlarda frStokGir(yeni) formunu çalıştırdığım zaman bu hatayı veriyor.

yardımların için teşekkür eder hayırlı işler dilerim.

Selamlar
Akif

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın akif1969

Form özelliklerinden kayıt kümesi türünü Dinamik Küme (Tutarsız Güncelleştirmeler) olarak ayarlarsanız sorununuz çözülüyor.

İyi çalışmalar :hey:

modalı' Alıntı:
Sayın akif1969

Form özelliklerinden kayıt kümesi türünü Dinamik Küme (Tutarsız Güncelleştirmeler) olarak ayarlarsanız sorununuz çözülüyor.

İyi çalışmalar :hey:
merhaba
ilginiz için teşekkürler
sizin dediğiniz gibi yaptım;yani Form özelliklerinden kayıt kümesi türünü Dinamik Küme (Tutarsız Güncelleştirmeler) yaptım. Hata vermiyor, ancak bu seferde ekrana kayıtları getiremiyorum. En üsteki açılan pencereden herhangi bir kaydı sectiğim zaman veya ileri-geri yaptığım zaman ekrana kayıtları getirmesi gerekirken getirmiyor. Acaba ilişkilerdemi bir sorun var.
iyi günler

Merhaba,

Örneğinizi inceledim.Form ve tablolarınız gerçekten çok ilginç geldi bana.Formunuz, sadece kayıtlı verileri gösterecek şekilde dizayn edilmiş.Denetim kaynağındaki "frStokGir(yeni)" isimli sorguyu değiştirmediğiniz ve tablonuzda bulunan müşteri bilgileri olan ad,soyad,telefon vb.alanların veri türlerini sayı değilde metin olarak ayarlamadığınız müddetçe bu form aracılığı ile veritabanına yeni kayıt giremezsiniz.Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin.Kolay gelsin.

icetiner' Alıntı:
Merhaba,

Örneğinizi inceledim.Form ve tablolarınız gerçekten çok ilginç geldi bana.Formunuz, sadece kayıtlı verileri gösterecek şekilde dizayn edilmiş.Denetim kaynağındaki "frStokGir(yeni)" isimli sorguyu değiştirmediğiniz ve tablonuzda bulunan müşteri bilgileri olan ad,soyad,telefon vb.alanların veri türlerini sayı değilde metin olarak ayarlamadığınız müddetçe bu form aracılığı ile veritabanına yeni kayıt giremezsiniz.Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin.Kolay gelsin.
Merhaba
İlginiz için teşekkürler. Peki size yapmak istediğimi kısaca anlatayım o zaman. Yaptığım bu formda ilk alanım (Stok Kodu) sayı olacak ve artarak devam edecek. Ama başlangıcını kendim belirlemek şartı ile. Örnek: İlk değeri ben verecem.İlk değer 500.ikinci kayıtta Stok kodu alanım 501 olması gerekir.

ad,soyad,telefon vb. olan yerlerde bu giriş formunda müşterileri; adından , soyadından, telefonundan vb.alanlardan çabucak bulabilmek içindir. Bunun başka yolu varsa bile bilmiyorum.