access tablolar arası ilişki kurmak

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
merhaba arkadaşlar,benim yapmak istediğim;tablolar arasında öyle bir ilişki kurmalıyımki ana tabloda eklediğim veriler alt tablolarında da güncellensin,bende tüm işlemler adında girdiğim bir ana tablom var ve bunun içinden sorgularla yada formlarla yada sizin bildiğiniz her ne varsa onunla giriş yapan kişilerin performansı ölçmek için uğraşıyorum ama bi türlü beceremedim.önce giriş yapan kişileri ayrı tablolar oluşturarak sorgu sihirbazı çalıştırmak istedim ama access bi türlü sorguyu sağlayamadı,ekteki dosyada access 2007 de oluşturduğum tablolar yer almaktadır.''GÜNLÜK İŞLEMLER'' adlı tablo günlük veri girişi yaptığım asıl tablomdur,diğerleri ise işlem girişi yapan ve performansını ölçmek istediğim kişilerdir.(şimdilik denemek için 7 sini aldım)asıl tabloda veri girdiğimde hangi kişinin işlemi ise o kişinin tablosunda güncellenmesini istiyorum.acaba nasıl bi ilişki kurabilirim.yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
mehmeteneskral@hotmail.com

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Uygulamanızı Access 2003 e çevirip ekleyebilir misiniz?

Birçok kişi de daha 2007 yok.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın esdadas,

Her kişi için ayrı ayrı tablo yapıp, verileri iki defa kaydetmeye hiç gerek yok. Siz sorgularla bu işi haledebilirsiniz.

Yani bir tablonuz olacak.

Devam ediyoruz, daha sonra ne yapmak istiyorsunuz? Herkesin performansını ölçeceğim diyorsunuz bu nasıl olacak?

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
aslında filtre yaparak bunu elde edebiliyorum evet ama ben biraz daha görsel olabileceğini düşündüğüm için böyle bişey düşündüm.filtrelerde her kişi için ayrı ayrı filtre oluşturarark bunu yabiliyorum ama bu bir üstüme(işyerimde) anlatırken hiç şık olmuyor,her defasında filtre yapmam gerekiyor ayrıca hem yoplam hemde sayısı için ayrı ayrı,ben bunun kolayı olabileceğini düşünmüştüm,performans ölçümü şu şekilde olacaktı ; kişiye gelen talimat sayısı ve işlem toplamı alıcam(havale ve eft toplamı dahil)excel de alt toplam almak gibi yani.

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
sorgu yapmayı denediğimde bir kişi için sorgu alabildim ama diğerlerini eklediğimde program takıldı ve sonuç alamadım.

Excel Vers. ve Dili
Sayın esdadas,

Yaptığım değişikliği inceleyin. Bir tablo ve bir sorgu yeterli.

İnceledikten sonra ne yapmak istediğinizi tartışalım.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
msn varmı sizde??
istediğim bunun gibi birşeydi sanırım:)ama isimleri seçtiğimde verileri sıralamadı???

Excel Vers. ve Dili
Nasıl yani,

Açılan kutudan bir isim seçtiğinizde ilgili kişinin kayıtları görünmüyor mu?

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
maalesef,eğer görünürse süper olur,bendeki access 2007 ondan olabilirmi acaba?

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
malesef sıralanmadı,bende 2007 yüklü ondan olabilirmi acaba?

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
teşekkürler arkadaşlar