Access te Bilgi Yükleme İşlemi

aligunes

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-06-2025
Arkadaşlar Sizden Bu Konu Üzerinde önemle durmanızı rica ediyorum.
Sorum Şu :

Bizde 5000 civarında personel var Bunlar çeşitli deparmanda çalışmakta ayrıca personel deparmanlar arasında sürekli yer değiştirebilmektedir. (75 Deparman var)
Her ayın 1 inde tüm departmanlar o ay içerisinde kendilerinde çalışan personele ait raporları ve izinleri göndermektedir.Ben bunları departman sorumlularındandan excelde disketle alıyorum. SİCİL ADI SOYADI DEPARTMAN İZİN RAPOR şeklinde sutunlara ayrılmış

Benim istegim şu Access te personel listesinin tamamını yükleyerek (Personel Listesi Excel de Mevcut ) gelen her exceldeki bilgileri nasıl yükleyebilirim burada personeller ay içerisinde yer değiştirdiğinden 1 personel yeri geldiğinde 4 departman listesinde de yer alabiliyor bunların Access te o personel karşısında toplanması lazım ayrıca gelen listede siciller yanlış yazılmış olabiliyor sicili yanlış olanları yüklenemeyenleri excelde bir kenara atarsa ben bunların doğru sicilini yazıp tekrar atmat istiyorum.

Değerli Hocalardan bu konuya duyarlılık göstermesini istiyorum

Sayğılarımla..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aligunes,

Yukarıda tüm saydıklarınız mümkün. Ancak Uygulama geliştirmek gerekiyor. Bazen bir uygulamaya başlarken çözüm için düşündüklerinizle en sonunda cevaba ulaşmak için yaptıklarınız değişik olabiliyor. Onun için küçük bir örnek hazırlayıp foruma eklerseniz elbirliği ile sorununuzu çözebilirz sanırım.

Access esnek olduğundan dışındaki diğer veri tabanı ve excelin tablolarıyla da birlikte çalışabiliyor.

Dışdaki veriyi ekleme sorgusuyla yeni tabloya veya uygulama içindeki herhangi bir tabloya eklemeniz mümkün. Sicil numaralarını düzeltebilmek için ya güncelleştirme sorgusunu yada bir form üzerinden karşılaştırma yaparak değiştirilmesini istediğiniz sicil bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Bunun için biraz uğraş vermemiz gerekiyor.

Şimdilik iyi çalışmalar :)

aligunes

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-06-2025
sayın modalı ben access kullanmadım benim amacımda daha kullanışlı olan access i öğrenmek örnek konusunda yardım bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aligunes,

Sizi unutmuş değilim. Bence foruma giren herkes birer el atsa bu soruna. Herkes için yararlı bir uygulama. ama önce tabi iyi bir tasarı istiyor ve biraz da araştırma.

İyi günler :)