ACCESS TE web sayfası yapma ve kullanma

sorum şu öğrencilerle ilgili bir tablom var tabloda adısoyadı sınıfı numarası türkçeden aldığı not fen bilgisinden aldığı not gibi. Bu tabloya bağlı olarak accesste sayfalar bölümü varya bir web sayfası yaptım.
istediğim şu bu web sayfasına combobox yerleştirdim öğrenci numaralarını depolattım ama web sayfası çalışırken seçtiğim bir numaradaki kayıt gelmiyor. Yani web sayfasında sorgu yapmak istiyorum.İllaki combobax olması şart değil textbox taolsa olur hatta daha iyi olu. Bir öğrencinin numarasını yazıp enter dediğimde o öğrenci ile ilgili kayıtlar gelirmi bu web sayfasına.

ikincisi böyle birşeyi kendi web sayfamda (dreamwaver ile yaptım) yayınlasam accessi web sayfasının veritabanı olarak kullanabilirmiyim.LÜTFEN BİRİ BENİ BU KONUDA AYDINLATSIN.ACCESSLE NASIL WEB SAYFAFASI YAPABİLİRİZ.Bunla ilgili ingilizce olan web sayfası linkleri inceledim ama hiç bir şey anlamadım. :dua:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın haydarxxxx,
access içinde hazırladığınız formu "Farklı kaydet" ile türünü "veri erişim sayfası" olarak kayıt ettiğinizde .htm uzantısı ile yeni bir dosya üretilir.
Bu dosyayı ve ilgili .mdb dosyasını servere yüklediğinizde bu .htm sayfasında istediğiniz işlem çalışabilir.
Ben denemedim. Deneyip sonucu paylaşırsanız memnun olurum.

hüseyin hocam ben oraya kadar yapmıştım sitede yayınlamadım sadece ama onuda yaparım. Soruma tam cevap gelmemiş. veri erişim sayfamın adı sayfa 1 ben bu sayfaya tasarım halinde iken bir kombobox yerleştirdim öğrenci numarasını depoladım fakat sayfa explorer halinde iken comboboxta bir numara girdiğimde o öğrenci ile ilgili bilgiler gelsin istiyorum (formda olduğu gibi).
Aslında daha doğrusu textbox yapıp öğrenci bu sayfaya girdiğinde textbox a numarasını gidiğinde kendi ile ilgili verileri görsün hangi derstten kaç almış..

Ayrıca böyle birşey yaptığımızda dosya uzantısının mdb olması şartmı.sizin denediğiniz .mdb li olan web sayfasının adresini yayınlarmısınız. :icelim:

asp yi duydu diyeyim biliyorum hiç diyemem.daha öncede asp ile ilgili web sayfalarına bakmiştim aslında öğrenmekte istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum hanai gerisi size kalmış demişsiniz ya hocam umarım asp yi öğrenirim . Çünkü daha öncede karşılaşmıştım sorduğum sorularla ilgili herkez beni asp ye gönderdi umarım yaparız. Ama accesste hiç mi şansımız yok :bravo:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
ben accessten pek anlamam ama asp de size elimden geldiğince yardımcı olurum.

İyi Çalışmalar :hey:

MustafaGenc,
icon nereden bulurum arkadaşın biri depolamış ama vermiyor web adresi alabilirmiyim