access ve hazır vb ler

Arkadaşlar öncelikle tebrikler baya istifade ediyoruz birikimlerinizden.
ben internette accessde kulanabileceğim Visual Basicler hakında araştırma yaptım ama nafile işe yarar bi şey bulamadım. teknik olarak bu konuda çook yetersizim ama öğrenirsemde epey işimi koloylaştıracak. örneğin accees penceresini saklamak için forumdan bi kod buldum ama uygulayamadım. nasıl yapacağımı tarif edebilirseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ramazan kuyumcu,

Aşağıdaki linki incelerseniz istediğiniz cevaplar orada.
Ama yine de kısaca tekrarlıyayım:
1. Linkdeki örneği bilgisayarınıza indirin.
2. Shift tuşu basılı iken uygulamayı çalıştırın. (O zaman access penceresi de görünüyor)
3. Uygulamayı inceleyin
4. Uygulama içinde bir modül var onu copy paste ile kendi uygulamanıza taşıyın
5. Formlarınızdan birisini başlangıç olarak düzenleyin.
6. Örnek uygulamadaki formun kod sayfasını açıp içindeki kodu copy paste ile kendi başlangıç formununuzun kod sayfasına taşıyın
7. İşlem bu kadar

İyi çalışmalar

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=14886
[/url]

yinede çook teşekkür

sayın modalı;

bu konuda bende beceriksizlik var galiba yine olmadı. formu başlangıc olarak nasıl ayrlarım. sizin tarif ettiğiniz gibi yaptım ama hata verdi biraz daha uğraşıcam eğer sonuç aynı olursa foruma gönrecen artık bi el atarsınz.
alkanızan ötürü müteşekirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ramazan kuyumcu,

Access uygulamasının mönü çubuğunda "Araçlar" sekmesi var onu tıklarsanız içinde "Başlangıç..." sekmesi var oradan açılan pencere içinden sağ üst köşeden access uygulaması açılırken görünecek formu seçebilirsiniz. İşte bu seçtiğiniz form başlangıç formudur.

iyi çalışmalar.

örnek kodlar

internette access de kullanılabilin örnek kodlar buldum aynen gönderiyorum. Üsdatlar bi baksınla uygulanabilirliği varmı. özellikle veritabanı panceresi arka plan rengi kodu ilgi çekici.

arkadaşlar bu kodları kullandıktan sonra yaptığınız tüm formların ---- açılan ve kalıcı özelliklerini evet yapmanız gerekiyor ufak bir detay ama yapmayınca çalışmıyor. kısaca yapımından da bahsedeyim modülü oluşturup gereken kodu formun açılışına da yapıştırdıktan sonra giriş formu ve diğer formlarda özellikler bölümünde diğer sekmesinin altında açılan ve kalıcı sütünlarında bulunan hayır ı evet e çevirmeniz yeterli