access veri tabanındaki verileri excele aktarma

arkadaslar forumda baktım o kadar ama isime yaramadi veya tam olarak anlayamadim. excelli biliyorum ama macrolara hic bakmadim simdiye kadar ama simdi bir problemim var.ve kendim cozebilirmiyim bilemiyorum yardimlarinizi bekliyorum.

muhasebe programım access veri tababanında verileri depoluyor.gnlük olarak muhasebe programımdan excell deki fiyat listeme urunlerin adetlerini yazıyorum. günlük 2-3 defa yapıyorum bu işlemi. eğer access teki verileri otamatik olarak sorgulayıp fiyat listesindeki adet bölümüne yazarsa çok büyük zaman kazandıracak..veritabanında KModel diye sütün var oradaki isimle fiyat listesindeki ürün ismi tamamiyle aynı geçiyor aynı geçiyor.otomatik olarak alabilirmi ona bile emin değilim ama forumda çok bilgili ve deneyimli arkadaşlar var.. stok edetleri imei numarası ile giriş ve çıkış yapılıyor.
ben en iyisi size datayı örnekleyerek ekleyeyim daha iyi anlayacaksınız

şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim
biraz zor bir problem oldu sanırım
:D

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın engonge,

Örneğinizi gönderdiniz bu çok iyi çünkü örneksiz ilerleme kaydedilmiyor.

Yanlız istediğinizi tam olarak ifade edemediniz.

Benim sizden istediğim istediğinizi daha detaylı olarak anlatmanız.

Anladığım kadarıyla iki adet tablonuz var TAHrk ve TSHrk. Bunların da marka model ve adet bilgileri Excelle taşınacak. Ama hangi işlemden sonra taşınacak ve bu iki tablonun fonksiyonu ne bunları açıklamadınız.

İyi çalışmalar

asıl datada çok daha fazla tablo var
bu muhasebe programının bir ufak datasıydı

ben yıl içerisinde ürünün toplam alınan adeti, satılanı ve iptal olanı excele adet olarak acxesss aldım ama bana asıl lazım olan fiyat listesinde ürün yanına adeti otamatik yazmasıydı.formülle adetleri fiyat listesindeki yerlere atamadım.düşeyara formülü işe yarar diye düşündüm ama atmıyor adeti.

BEN YAPTIĞIM DOSYAYI GÖNDERSEM HERHALDE BEN DERDİMİ DAHA İYİ ANLATACAM FİYAT LİSTESİNİNDE BİR BÖLÜMÜNÜ GÖNDERDİM İNSALLAH ÇÖZÜLECEK BU YOKSA KAFAYI YİYECEĞİM :)

Arkadaslar Kurtarın beni bu dertten cildiracam
düşeyara olmuyor her zaman yaptığım şey ama hata veriyor.eğer' i denedim yok,indis'i denedim yine yok; axeess ten verileri aldığım içinmi olmuyor. hücrede sayı gözüküyor ama normalde axessten alıyor değerleri bunun bir yolu yordamı yokmu
denemediğim şey kalmadı forumuda alt üst ettim bulamadım bu konuyla ilgili düşeyaralarla ilgili çok örnek var ama bunungibi değil

lütfen yardımmm

:dua:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın engonge,

Her nekadar sorunuz Excel sorusu ise de şu şekilde çözebilirsiniz:

Model noları metin olarak geldiklerinden verileri başka bir sayfaya taşıyarak model alanlarını sayıya çevirip bir deneyin sorununuz çözülecek.

İyi çalışmalar :hey:

MODALI BEY COK TEŞEKKÜR EDERİM

BENİM İÇİN COK BÜYÜK BİR KOLAYLIK SAĞLADI