Access Veri Tabanından Çıktığımda EXE Çalıştırmak

Vt1.mdb diye programım var bu veri tabanından çıktığımda. exe formatında Başka bir programın çalışmasını istiyorum mümkünmü mümkünse nasıl olabilir.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın blacksir,

Aşağıdaki kodları bir düğümenin klik olayına yazarsanız, access kapanırken excelin çalıştığını görürsünüz.

Kod:
    Dim stAppName As String
    stAppName = "C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\EXCEL.EXE"
    Call Shell(stAppName, 1)
    DoCmd.Quit
İyi çalışmalar

Sayın Modalı Yanlız ben Her hangi bir nesnenin olay kısmına değil de Veri tabanından çıkarken Yukardaki kodun çalışmasını istiyorum. Böyle bir şey varmı bilmiyorum olay şu Veri Tabanından çıkıldığında olayı gibi (Mödülde olabilir)

Excel Vers. ve Dili
Sayın blacsir,

Herhalde veritabanı durup dururken kapanmıyor. Bir düğümeye klikleyip kapatıyorsunuz. İşte tam oraya yazın kodları.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı Benim veritabanım veritabanı yukarısındaki Sağ tarafta x (Çarpı Şekilde olan düğme var) ordan da kapanıyor. Bu durmda bir çözüm varmı acaba

Excel Vers. ve Dili
Evet var düğümenin aktif olmasını engellemek.

Forumda örneği var arama ile aratın.

İyi çalışmalar

Sende Haklısın Aslında benim derdim Access Kapandığında bir programın çalışmasını istemem. Sayın modalı CONTROL+ALT DEL Dende Accessden çıkılabilir bu durumda program çalışmayacak sorun güvenlikle alakalı anladığını tahmin ediyorum

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
1-Önce access programında mutlaka altta çalışan, hiç kapanmayan bir form oluştur. Bu formu gizli yapabilirisn. Genelde ana formlarımız- adı her ne olur bilmem- program açıldığında çalışır ve sürekli açık kalır. Bunu kullanabilirsiniz.
2- Sevgili Modalı'nın verdiği kodu bu formun kapandığında olay yordamına yapıştırın. Tabii siz exe adresini ve adını değiştirin :))
3- Artık nerden kapatırsan kapat, ister ctr+alt+del ile ister çarpı ile farketmez.

Not: Sadece makineye reset atınca bu kodlar çalışmaz Onun da bir çaresi yok. Ne zaman ki microsoft "makine resetlendiğinde" olay yordamı yazmaya izin verie, işte o zaman bu olaya da kod yazılacak.. :))))

Şaka bir yana kolay gelsin... Denerseniz doğru olduğunu göreceksiniz. Ben denedim. Her türlü kapatmada excel çalışıyor..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Teşekkürler.. Espriden anlayanları tanımak güzel zevk...