Access yada Exceldeki verileri otomatik olarak veritabanıma nasıl alabilirim

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Merhaba,

Araç kayıtları adında bir veritabanı hazırlıyorum. Araç bilgi formunun onarım bilgileri sayfasında Gözat'a tıkladığımda alttaki forma ekleyeceğim ACCESS belgesini seçebiliyorum ancak; Accessden al'ı tıklayıp verilerin otomatik olarak alttaki forma sıralanmasını yapamadım. Bu konu ile ilgili örnekleri inceledim fakat, buraya kadar yapabildim. Accessden al düğmesini harekete geçirecek kodu yapamıyorum. Access'den olmasa bile Excel belgesinden de alınabilir. Onun için ekte ACCESS adında bir excel belgesi de var.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Lütfen Yardımcı olun

Sayın forum üyeleri,

Bu çalışma benim için çok önemli. Bu konuda bilgi sahibi olanlar lütfen yardımcı olsun.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Yardım etmek istedim ama dosyanız Access2007 dosyası imiş. Maalesef açamıyorum. Ben 2003 kullanıyorum. Farklı kaydetle 2003 olarak convert ederseniz yardımcı olamay çalışırım. Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Çalışmamı access 2003 olarak gönderdim.

Araç kayıtları adında bir veritabanı hazırlıyorum. Araç bilgi formunun onarım bilgileri sayfasında Gözat'a tıkladığımda alttaki forma ekleyeceğim ACCESS belgesini seçebiliyorum ancak; Accessden al'ı tıklayıp verilerin otomatik olarak alttaki forma sıralanmasını yapamadım. Bu konu ile ilgili örnekleri inceledim fakat, buraya kadar yapabildim. Accessden al düğmesini harekete geçirecek kodu yapamıyorum. Access'den olmasa bile Excel belgesinden de alınabilir. Onun için ekte ACCESS adında bir excel belgesi de var.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Access 2003'de yeniden yaptım.

Öncelikle sorumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Araç bilgi formunun Onarım bilgileri alt formunda "Access'den Al" ve "Excel'den Al" butonları var. İsterseniz ikisinden de alabilsin, isterseniz sadece Access'den alabilsin. Kayıtların alınacağı Access ve Excel belgelerini de ekledim.

Tekrar teşekkür ederim

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Veri Transferi

Yardım etmek istedim ama dosyanız Access2007 dosyası imiş. Maalesef açamıyorum. Ben 2003 kullanıyorum. Farklı kaydetle 2003 olarak convert ederseniz yardımcı olamay çalışırım. Kolay gelsin...

Sayın Demiral,

Araç kayıtları veritabanını access 2003'te yeniden hazırladım. Gözat kısmını yaptım ancak; Accesden Al veya Excelden Al butonlarını yapamadım. Lütfen yardımcı olun.

Kendi Veritabanım :Araç kayıtları-2
Örnek olarak bakılacak Veritabanı : Excel'den veri alma

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bence öncelikle sizin formunuzdaki vri alma işi yapacak düğmenin kodlarını yazın. Mesela örnek aldığınız dosyada komut45 tıklatıldığında olay yordamında aşağıdaki kodlar var. Önce bunları inceleyin ve bu kodları kendi formunuza uygulayın.

Private Sub Command45_Click()
On Error GoTo Err_Command45_Click

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

If Me.NewRecord Then
On Error Resume Next
Me!PRNo1.DefaultValue = Nz(DMax("[PRNo1]", "TBL_PR2"), 0) + 1
End If

VeriAl

Exit_Command45_Click:
Exit Sub

Err_Command45_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command45_Click

End Sub

Ayrıca bunun dışında da o örnekte olan ve sizin aktarmadığınız birçok kod var. Bence onları bir daha inceleyin derim.. Kolay gelsin.