Access YArdım Sorgulama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba,
Ekte Access’te hazırlamış olduğum ufak çaplı bir program yer almaktadır. Ancak ana sayfadan bul ekranını tıklayınca çıkan ekranda yetkili ve agent bölümlerinde sorunlar yaşamaktayım. Makro ile burada sorgulama yapmaya çalıştım. Bir bakıma çalışıyor ancak agent bölümünde değişiklik yapınca istenilen kayıtları elde edemiyorum. Tam olarak yapmak istediğim en üstte “-“ seçilince tüm kayıtların listelenmesi, Yetkili seçilince o yetkiliye ait tüm agent kayıtlarının görüntülenmesi, yetkili seçili durumda iken agent seçilirse sadece iki değere göre arama yapması ve yetkili “-“ iken agent seçilirse agent’a ait tüm kayıtların listelenmesi. Uzun zamandır yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü halledemedim.
Ayrıca listelenen kayıtların sol yanında bulunan butona basıldığında o kayda ait bilgi sorgu_detay formunda görüntülenmesi gerekmektedir.
Ne şekilde yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz beni gerçekten çok büyük bir dertten kurtaracaksınız. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Filtreleme için önerim:

İlgili formunuzun veri kaynağını

Kod:
SELECT Skor.yetkili, Skor.agent, Skor.ses, Skor.ses1, Skor.ses2, Skor.konusma, Skor.konusma1, Skor.konusma2, Skor.musteri, Skor.musteri1, Skor.musteri2, Skor.musteri3, Skor.teknik, Skor.teknik1, Skor.teknik2, Skor.dinleme, Skor.dinleme1, Skor.ekran, Skor.ekran1, Skor.ekran2, Skor.tarih, Skor.musteri_adi, Skor.musteri_no, Skor.gorus_oneri, Skor.toplam_puan
FROM Skor
WHERE (((Skor.yetkili)=IIf(IsNull([Formlar]![sorgu]![yetkili_button]),[Skor]![yetkili],[Formlar]![sorgu]![yetkili_button])) AND ((Skor.agent)=IIf(IsNull([Formlar]![sorgu]![agent_button]),[Skor]![agent],[Formlar]![sorgu]![agent_button])));
bu sorgu ile değiştirin..

sonrasında formdaki açılan kutuların güncellenme sonrasında formunuzun yenilenmesini sağlayın..

Bu sorunu hallettikten sonra diğerine geçeriz..

Selamlar..