access'tan excel'e "ver"mek

Merhaba arkadaşlar.
Access'taki bir sorguyu excel'e aktarıp adet alanının toplamını bulacağım. Sadece o alanın bulunduğu sütunu seçip excel'e yapıştırdım. Ama toplama yaptığımda sonuç 0 çıkıyor. Hücre biçimini sayı olarak tekrar tekrar değiştirmeme rağmen bir sonuç alamadım. Çözüm olarak access'taki sorgu formunu excel'e direk yapıştıracağım. Dosya-ver yolunu takip ediyorum. Ama her seferinde ayrı bir excel belgesine kaydediyor. Ben istiyorum ki aynı dosyanın farklı sayfasına kaydetsin. Bu mümkün mü? Eğer olmazsa ayrı ayrı excel sayfalarına "ver"ip onları en son kopyala yapıştır yoluyla bir excel belgesinde toplayıp adet toplamını buldurabileceğim. (Kime Excel'e) Tabi çok uzun sürecek... Yardımlarınızı bekliyorum...Aktif gözükmesem de siteyi takip ediyorum. Kolay gelsin...

neden tüm işlemi access'in içinde yapmıyorsunuz? (toplam almak vs)

Sorguyla yapmak lazım. Yapamadım. Tabloyu anlamıyorum. Bu veritabanını başkası yapmış. Alan isimleri Alanların değerlerini nasıl elde ettiğini çıkaramıyorum....

Alpen ürün veritabanımızın tamamını güvenlik açısından gönderemeyeceğim malesef. Þahsi bir belgem değil. Firmanın veritabanı olduğu için kusura bakma. Ama ürün tablosunu excel'e aktardım. Onu gönderiyorum. Topla fonksiyonunu kullanıyorum. 0 çıkıyor. Bu kadar basit birşeyi yapamamak çok sinirimi bozdu. Her ürünün toplamını bulacağım. :kafa: Yardımcı olursanız çok sevineceğim...

1.boş bir hücreye 1 yazın.
2. bu hücreyi seçin ve ctrl+ c'ye basın
3. toplanmasını istediğiniz hücrelerin tümünü seçin.
4. edit -> düzen - özel yapıştır.
5.İşlem in altındaki "çarp" ı işaretleyin.
6. tamam'a basın

şimdi topla işleminin çalışması gerekir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir öneride benden, J sütununa "=SAYIYAÇEVİR(E3)" şeklinde işlev yazın, ve bu sütunda TOPLA işlevini kullanın. İlginç olan tek tek topladığınızda işlem gerçekleşiyor buna karşın TOPLA işlevini kullandığınızda işlem yapmıyor. Sebebini bende merak ediyorum.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Nihayet topluyor. Ama birşey daha soracağım. O uzun listede ürünlerin tek tek değil de gruplandırma yaparak adetlerini toplayacağım. Aradan toplama katılmayan satırları gizliyorum. Gizlediğim satırın da bulunduğu aralıkta toplam buldurduğumda gizlenen satırı da topluyor. Toplamak istesem zaten gizlemem. Bunda da yardımcı olur musunuz? Cevaplarınızı bekliyorum. :eek: