Accesste Formu Ekranda hep aynı koordinatta açtırma

Selam Arkadaşlar,
Access programı içerisinde bir formu X ve Y koordinatını belirterek sabit hep aynı koordinatta açılmasını nasıl sağlayabiliriz. Birde arkadaşlar ANA MENÜ formum var. Buada bir düğmeye tıkladım bir FORM daha açıldı. Açılan form kapanmadan altta kalan diğer forma kullanıcının erişimini engellemek için formun hangi özelliğini ayarlıyorduk.
Yardımlarınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim...
KOLAY GELSİN. İYİ ÇALIŞMALAR...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın capukoglu,

Sanırım cevaplarınızı ek deki uygulamada bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar:hey:

Son düzenleme:
Üstad teşekkür ederim. Formu sabit olarak istediğim yerde açtırıyorum. Ama yeni açılan formu kapatmadan diğer forma geçilmesine izin vermemesini nasıl sağlarım ki?Yani kullanıcı en üsteki formu kapatınca bir önceki formu kullanabilsin. En üsteki form kapanmadan bir alttakini kullanamasın.
İlginize Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın capukoglu,

Sanırım ikinci form açıldığında ilk formun tüm nesneleri kullanılmaz oluyorlar. İstediğiniz bu değil miydi?

Bir de diğer başlıkta sorduğunuz çözümü de ekliyorum. (Kapat düğümesinin görünmemesi)

Üst deki uygulamayı değiştirdim.

Üstat arka plandaki hiç bir şeye ulaşamasın. Görünsün ama tıkladığında tepki olmasın. Anlasınki önce açtığı formda işlem yapacak sonra kapatıp diğer forma geçecek...
Çok teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
diğer sorunun cevabını okurken farkettim sayın modalı, kapat düğmesini görünmez yapmış ellerine sağlık..
Ancak sayın capukoglu'nun son sorusu cevapsız kalmış (en azından ben öyle gördüm)

üste açılan formun sadece etkin olmasını istiyorsanız.Formun Açılan ve Kalıcı özelliklerini Evet yapmalısın

kolay gelsin..