Access'te ilişkilendirmek

Arkadaşlar ben access'te bir program hazırladım. Daha yeni olmamdan kaynaklanan birtakım şeyleri yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Bende 6 grup halinde stoklarım var. Bem stok giriş ve çıkışı yaparken grubu çağırdığımda o gruba ait stokların gelmesini istiyorum. Hani excelde özet tablo varya onun gibi birşey olmasını istiyorum.Ekte gönderdiğmi excel dosyasını accesste aynı şekilde görmek istiyorum.
Yardımlarınız için teşekürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mehmetosm,

Her sorduğunuz soruyu niçin Excell'e ilişkilendiriyorsunuz. Excell adı üstünde hesaplama tablosu. Access ise veri tabanı. İkisinin yaptıkları ayrı. Aynı işi yapmış olsalardı Microsoft iki ayrı uygulama olarak geliştirmezdi. Excellin yapamadığını veri tabanı anlamında Access yapmakta tersine de Access in yapamadığını hesaplama adına Excell daha kolay yapmakta. Onun için devamlı olarak bir excell uygulaması koyup ben bunu accesse çeviremiyorum demek pek de uygun değil. Accessinizi geliştirmek istiyorsanız bu ısrardan vazgeçmeniz gerekiyor. Forumun Access soruları ve Access örnekleri ve bilgileri altında accessi öğrenmek isteyenlere yeteri kadar bilgi vermektedir. Siz öncelikle Access mantığını ve bir uygulamanın nasıl yapıldığı üstüne yoğunlaşırsanız gereksiz olarak forumun soru kısmını hep aynı sorularla doldurmaz ve daha çabuk ilerleme kaydedersiniz.

İyi çalışmalar :bad:

Sayın modalı

yardımlarınız ve ilginizden dolayı size minnettarım. Ama bir konuda yanlış anladığınız bir konu var. Sizi bu konuda aydınlatmak istiyorum. Ben size exceli vermemdeki gayem sadece ordaki örneği görüp ona göre uygulamanız. Excel ile hiç bir alakam yok yani. Excelde ürün grup ve ürün isimlerini görmeniz. ve exceldeki mantığı görüp ona göre accesste uygulama yapmanız için bu excel dosyasını koydum. İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. Kusuruma bakmayın bu konularda sizin kadar tecrübeli olmadığım için özür diliyorum sizden.

çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Sayın mehmetosm,

Özür dileyecek bir şey yapmadınız. Ama atnı soruyu devamlı olarak soruyorsunuz. Excell deki gibi görmek istiyorumu demek ki anlatamadınız. Aynı soruyla açtığınız belkide altıncı konu başlığı. Bir başlığa biri cevap veriyor. Bir başkası da diğerine böylece konu dağılmış oluyor. Excel sayfası gibi görmek istiyorsanız o zaman excel uygulamasını bağlayın accesse iş bitsin. Ben bunu açıklamaya çalışıyorum. Alt alta üç tane başlığın sorusu ve konusu aynı ve siz tarafından açılmış.

Excel deki gibi görmek istiyorumu açabilirmisiniz. Bundan evelki bir konu başlığında verilerinizi taşımıştım accesse. Siz oradan devam etmeniz gerekiyordu. Ama yine başa gelip aynı soruyu başka bir başlıkta soruyorsunuz

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excelle benzesin den kastınız bu ise....

İyi çalışmalar :hey:

sayın modalı

çok çok teşekkür ederim. Sizinle telefon yada email yoluyla bir iletişim kurmak istiyorum. Uygun görürseniz sizle görüşmek istiyorum. Tam istediğim gibi ama işte asıl yapamadığım şey linkteki access dosyasına bunu uygulayamadım. Benim tüm sıkıntım budur.

Birde bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim.

ACCESS
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=5800

Excel Vers. ve Dili
Sayın mehmetosm,

Access de dikimiş bir elbisenin üstüne tekrar düzeltme yapmak zor. ben yapamıyorum. Bu işin en kolay tarafı uygulamayı yeniden kendi ölçülerimizde dikmek. Verilen örneklerden ise işimize yarıyacak tarafları kendi uygulamamıza aktarmak. Çünkü access de en ufak bir ad değişiminde Visual Basic ile yazılan kodlar çalışmıyor. Otomatik olarak oradaki isimler değişmiyor. Onun için düzgün bir planlamayla uygulamayı tekrar baştan yaratmak gerekir.

iyi çalışmlar :D

Sayın modalı

göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok çok teşekkür ederim size.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı

ilginize teşekkür ederim.