Access'te sınır

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Arkadaşlar accesste kullanımın sınırı varmı? Mesela Excell'de (bildiğim kadarıyla) 65536 satır x 256 sütun x 256 sayfa var.
Sormamın sebebi , şu anda kullandığım bir programım var ve acaba ne kadar kullanabilirim. Acaba accessin bir sınırı var mı yoksa HardDisk'e mi bağlı bu sınır?
Saygılar,İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
kapasite diye aramayı denesene access bölümünde.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sağol yeni54 , fakat yurttas arkadaşımız göndermiş. Gayette güzel anlatmış. Teşekkürler yurttas. Teşekkürler yeni54.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 2000
yurttaş arkadaşın gönderirdiği link çalışmıyor yenileyebilecek birileri varmıdır acaba incelemek isterim.

Excel Vers. ve Dili
2003
29 sütunlu, sütunlardan biri de not özellikli olan, dolu dolu veri içeren, 44.928 adet kayıta ulaştım... Sorun yok...

Excel Vers. ve Dili
2003
Bu konuya taktım biraz.... Kopyala yapıştır yöntemi ile kayıtları çoğalttım ve şu an 289.844 kayıt var hala sorun yok... (tek tabloda)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın ASOİP

1 Milyon kayıtta bile sorun olacağını sanmıyorum. Özellikle o şekilde oluşturunca... Çünkü normalde birlaç kullanıcılı access veri tabanlarında aynı anda veri girince risk daha çoğalıyor. Ve benim bu konuda bir gözlemim (veya tecrübe diyelim) var. Eğer bağlı tablo ile çalışıyorsanız, yani formlar-sorgular-raporlar-modüller falan bir tabloda, veriler başka bir tabloda ise çok fazla sorun olmuyor. Ayrıca Access'in son versiyonlarında veri yapısı mutlaka daha da iyileştirilmiş, kullanımın artmasıyla birlikte talepler daha iyi bir veritabanına doğru yol almıştır diye düşünüyorum. Excel'de 2003 sürümünde 65536 satır olabilirken 2007 sürümünde bu sayı 1.048.576 değerine yükseldi. Burdan bile yola çıkarak Access'in artık daha güvenilir olduğunu düşünebiliriz. Burada dikkat edilirse bir kıyaslama yapmıyorum. SQL veya ORACLE ile bir kıyaslama yapmayı bile düşünmüyorum. Ama excel'le veya eski sürümlerle kıyaslama yapılabilir.