Access'te yazışma takibi.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Arkadaşlar access bilgim pek yoktur, hazıra konmak gibi algılanmasın lütfen.

Konuyu açıklamaya çalışacağım, sadece fikir istiyorum, bir algoritma oluşturup onun üzerinden accesi kurcalayarak kendim yapmaya çalışacağım.

Şimdi konu şudur ki;

Çalıştığım şirketin yazışmalarını access te veritabanına işlemem gerekiyor. İstenilen şeyler şunlar.

İç yazışmalar ve Dış yazışmalar olacak...

Her gelen ve giden yazıya bir referans numarası verilecek.

Ve dökümantasyonlar veritabanına işlenecek.

Örneğin; ŞM/TO/AB 0001 referans numaralı bir dış yazı var.
Bu yaz Büyükşehir belediyesine 23/05/07 tarihinde yazılıp onaylanarak gönderiliyor. Belediyeden bu yazıya istinaden 25/05/07 tarihinde bir cevap geliyor ve o cevaba binaen şirket bir yazı daha yazıyor aynı gün ve 28/05/07 tarihinde belediyeden bir cevap daha geliyor, cevapta ilçe belediyesi fen işlerine gidin diyor ve biz aynı gün ilçeye bir yazı yolluyoruz ondan cevap geliyor vs.

aradan 5-6 ay geçiyor, Müdür gelip o belediye ile yapılan yazışmayı ve sürecindeki gelişmeleri istiyor. Biz hemen accesste ŞM/TO/AB 0001 referans numarasını aratıyoruz ve karşımıza ilk yazdığımız yazı ve tüm cevaplar ve diğer yazdıklarımız çıkıyor.

Bu şekilde bir veritabanı çalışması yapmak istiyorum. Bir fikri olan veya giriş yapmamı sağlayabilecek bir arkadaşımız var mı acaba?

Ufak yardımlarınız pek makbule geçecektir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Arkadaşım çok teşekkür ederim, çok güzel program ama bunda birkaç değişiklik yapılması gerekiyor. Bunun içine girmenin bir yolu mevcut mu acaba?