Accessten Accesse bilgi alma

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
Kolay gelsin arkadaşlar;
Okulların rehberlik servislerinde kullanılmak üzere bir veri tabanı hazırladım. Farklı öğretmenler bilgi girişi yapacak. Tüm bilgileri rehberlik servisinde toplamamız gerekiyor.
Bu durumda başka accessten bilgi almam gerekiyor. elekronik tablo aktar yöntemi ile yaptığımda tabloyu alıyor. Benim istediğim tabloyu değil tablo içindeki bilgileri merkez veri tabanında toplamak. Excelde yapabilirm zannediyorum. Ama benim istediğim accesten almak.
Bu veri alma işi değişik kişilerce yazılmış bilgileri almak için defalarca yapılacak. Kullanıcıların yaplış yapmasına imkan vermeyecek bir şekilde olmalı

Ekli dosyalar

• 248.4 KB Görüntüleme: 6
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın herdoğan,

Diğer access dosyaları nerde bulunuyorlar? Aynı bilgisayarda, ağda?

Eklediğiniz uygulamanın tüm tabloları mı alınacak?

Diyelim bir uygulamadaki bir tablonun 10 kaydını aldınız, sonra bu kayıtların üstüne yeni veri eklendi. Tekrar almak istediğinizde alma işlemi nasıl davranacak?

Bu da tam bir ADO uygulaması.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
Sayın modalı;
şu anda ekleme sorgusu üzerinde çalışıyorum. Şu ana kadar oldu gibi görünüyor. ADO uygulamalarını hiç bilmiyorum. tablolarda kullandığım anahtar alanlar aynı kaydın bir daha alınmasını engelliyor. Tüm tabloları almayacağım. Bir kaç tablo var mesela ,ADC tablosunu alacağım. bir den fazla tablo örneği olsun diye söylüyorum, AEC tablosuda alınacak.
Aynı bilgisayarda her hangi bir alanda olacak. ADO sizin çok vaktinizi almayacaksa bu iki tablo için örnek verebilirmisiniz. Belki bu vesile ile ADO öğrenmeye başlarım.
İlginiz için teşekkürler