Accessten excel ve word ile biçimli veri aktarımı

Selam Arkadaşlar,
Access ile hazırladığımız program içinden verilerimizi Excel ile yayımla dediğimizde Access bunu yapıyor. Ama EXCEL in satır ve sütunlarının benim istediğim biçimde ayarlanarak yayımlanması işlemini nasıl yapabiliriz...
Elinizde örnek uygulama varsa paylaşırsanız sevinirim...Teşekkürler...
Kolay Gelsin...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın capukoglu,

Access den excele çok basit bir şekilde oluyor. En azından elim alıştığı için çabuk yapabiliyorum. Ancak ekleyecek örnek aradım maalesef arkadaşların özelden attıkları örnekler var şu an elimde ve onları ekleyemiyorum. Siz de tam olarak istediklerinizi kapsayan bir örnek eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar:)

Selam üstad,
İlginize teşekkür ediyorum. Örnek olarak excelde hazırladığım 2007 takvimini gönderiyorum. Access teki programın excele yollandıktan sonraki hali atnen bu tablodaki gibi olacak. Yani satır,sütun genişliklerinin ayarı access ten yolladığımda böyle gidecek. Nasıl yapabilirim. Neleri bilmem lazım. Teşekkürler...
Kolay gelsin...

Selam,
Elinde bu konu ile ilgili örnek çalışması olan arkadaşım yokmu acaba? Access ten Excel e veri aktarırken satır ve sütun genişliklerini belirterek aktarma işlemi.
Sanırım örnek bir Excel şablonu kullanarak yapılıyor ama gerçekten bilmiyorum...
Üstadlar Yardımlarınızı nacizane bekliyorum.
KOLAY GELSİN...