Accessten Worde

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Merhaba Arkadaşlar;

Forumda bu konudaki örnekleri inceledim ancak nasıl yapıldığını bir türlü anlayamadım.Access formu üzerindeki bilgilerden istediğim birkaçını word üzerine istediğim yerlere nasıl aktarabilirim?Ayrıca forumdaki örneklerde bulunan kodları tam olarak nereye yazmalıyım?Ekte gönderdiğim örnek üzerinde yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın doktor,

Formda arama yaptım örneklerden birşey anlamadım diyorsunuz. Bence samimi değilsiniz. Geçen hafta http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=37516 başlığında hem örnek hem açıklama yazdım. Burada anlaşılmayacak ne var. Diyelim ki anlaşılmadı o başlık altında takıldığınız yeri sorabilirsiniz. Şimdi bir satır yazıyla onlarca satır bilgiyi tekrar istiyorsunuz.

Ondan sonra da modalı kızıyor fırçalıyor diye mesaj yolluyor arkadaşlar.

Sizce haksızmıyım

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Özür dilerim,ancak örnekleri incelemediğimi düşündüğünüz için değil,soruyu o başlık altında sormadığım için.Çünkü örnekleri gerçekten inceledim.Daha önce de söylediğim gibi sizin kızmanız bizi ancak motive eder.Bu yüzden örnekleri tekrar inceliyorum.Ama takıldığım yerlerde yine yardımınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Örnekleri inceleyerek birşeyler yaptım ancak butona tıklayınca karşıma boş bir ekran çıkıyor.Örneği ekliyor ve yine yardımınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Sayın doktor,

Uygulamanıza iki adet hata yakalama kodu yazdınız, en yukarıdaki alt yordamı durduruyordu. Bir de sanırım değiştirilecek metinler boş olmamalı. Kodları şu şekilde değiştirdim.

Kod:
Private Sub Komut129_Click()
    Dim oApp As Object

Set oApp = CreateObject("Word.Application")
    oApp.Visible = True

' Word Şablonundan yeni belge oluşturma.
   Dim strTemplateLocation As String

' Şablonun bulunduğu yer

strTemplateLocation = CurrentProject.Path & "\Tarım2.dot"

'On Error Resume Next
   Set WordApp = GetObject(, "Word.Application")
   If Err.Number <> 0 Then
     Set WordApp = CreateObject("Word.Application")
   End If
   On Error GoTo ErrHandler

WordApp.Visible = True
   WordApp.WindowState = wdWindowStateMaximize
   WordApp.Documents.Add Template:=strTemplateLocation, NewTemplate:=False

' Her satırı uygun olan kayıt ile değiştirmek.
   With WordApp.Selection

.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Adresi"
     .TypeText Nz(Me.adresi, " ")

.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Tarih"
     .TypeText Nz(CStr(Me.Şüpheli_Temas_Tarihi), " ")

.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Babaadı"
     .TypeText Nz(Me.Baba_Adı, " ")

.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Hayvan"
     .TypeText Nz(Me.Şüpheli_Temasa_Neden_Olan_Hayvan, " ")
   End With

DoEvents
   WordApp.Activate

Set WordApp = Nothing
   Exit Sub
ErrHandler:
Set WordApp = Nothing
MsgBox Err.Description
End Sub
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Yardımlarınız için teşekkür ederim.Sorunum çözüldü,ancak kod içerisine şablona eklenmesini istediğim bir alan ekleyince "Method or data member not found" şeklinde bir mesaj çıkıyor.Kontrol ettim ancak bulunamayan bilgi bana göre var görünüyor.Sizi yoruyorum ama yine nerede yanlış yapıyorum acaba?

Excel Vers. ve Dili
Alan adlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Isıran Hayvanın Shibi metin kutusunun adı Metin130 Adı Soyadı ise Adı ve Soyadı

Kodları değitirin:

Kod:
     .Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Hayvansahibi"
     .TypeText Nz(Me.Metin130, " ")

.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="Adısoyadı"
     .TypeText Nz(Me.Adı_ve_Soyadı, " ")

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Kodların nasıl yazıldığını anlamasam da mantığını anladım ve sorunum sayenizde çözüldü.

Teşekkür ederim.İyi çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Accesten Worde

Arkadaşlar;

Sayın modalı sayesinde access formundan worde bilgi aktarabiliyorum,ancak rakam içeren ifadeleri aktarmıyor.(Tarih içeren alanda sorun yok).Ayrıca oluşturulan word dökümanının otomatik olarak istenen bir dosya içine kaydedilmesi mümkün müdür?Bunu nasıl yapabiliriz?Rakam içeren alanlar için bir kod örneği ekleyebilir misiniz?Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Sayın doktor,

Önceki kodlarda tarih alanını CStr fonksiyonuyla texte çevirip yazdırıyorduk, sayısal alanları da aynı şekilde deneyin:

Kod:
Nz(CStr(Me.SayısalAlan), " ")

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Say&#305;n modal&#305;;

Asl&#305;nda bu s&#246;yledi&#287;inizi daha &#246;nce yazd&#305;&#287;&#305;n&#305;z kodlardan &#231;&#246;zm&#252;&#351;t&#252;m,ancak hata verdi&#287;i i&#231;in rakamlar i&#231;in farkl&#305; bir kod olabilece&#287;ini d&#252;&#351;&#252;nm&#252;&#351;t&#252;m.O y&#252;zden yeni soru sorma gere&#287;i duydum.San&#305;r&#305;m ben &#351;imdilik &#231;&#246;zemedi&#287;im bir hata yapt&#305;m bu y&#252;zden sorun &#231;&#305;k&#305;yor.Bu hata belge &#351;ablonunda olabilir.&#199;&#252;nk&#252; bir ba&#351;ka &#351;ablonda sorunsuz bir &#351;ekilde &#231;al&#305;&#351;&#305;yor.

Bana belgeleri otomatik olarak kaydedebilmek i&#231;in ne yapmam gerekti&#287;i konusunda yard&#305;m ederseniz sevinirim.(Mesela projenin bulundu&#287;u dosya i&#231;ine a&#231;&#305;lan bir dosya i&#231;ine ad&#305; soyad&#305; ve g&#252;n&#252;n tarihini i&#231;eren bir isimle)

&#304;yi &#231;al&#305;&#351;malar..

Excel Vers. ve Dili
Sayın doktor,

Kod:
Dim Source, Destination As String
' Kaynak belgeyi belritin.
Source = CurrentProject.path & "\Öğrenci_form_Şablon\" & cboŞablon & ".dot"
' Hedef Belgeyi belirtin.
Destination = CurrentProject.path & "\Öğrenci_Form\" & Me![Soyadı] & "_" & Me![Öğrenci No] & " \" & Me![cboŞablon] & "-" & Me![Öğrenci No] & ".doc"
' Copy source to target.
FileCopy Source, Destination
Bu kodları şablondan yeni bir word belgesi oluşturmak için kullandım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Maalesef yapamadım.Benim Kuduz klasörü içinde Kuduz adlı bir projem ve Tarım adlı bir şablonum var.Ben bu şablondan oluşturduğum her belgeyi yine Kuduz klasörü içine geçerli formdaki kişinin (adı soyadı) ismiyle otomatik olarak kaydetmek istiyorum.Ayrıca ben gönderdiğiniz kodu kendime göre uyarlamaya çalışarak formdan belge şablonuna bilgi aktarmak için kullandığım butonun olay yordamının sonuna ekledim,ancak hiçbir sonuç alamadım.Benim Kuduz klasörü içine kaydedilmesini istediğim belgeler için bir klasör açmam gerekiyor mu?

Gerçekten mahçup bir şekilde yardımlarınızı bekliyorum.